Źródło:  "PZKol"
Wtorek, 27 sierpnia 2013

Zwycięstwa Polaków w PŚ w parakolarstwie

Mirek Jurek (Fot. Mirek Jurek)

W kanadyjskim Matane odbyła się ostatnia edycja Pucharu Świata UCI. Z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy - Rafał Wilk wygrał w swojej kategorii jazdę na czas, a Renata Kałuża wyścig ze startu wspólnego.

Rafał Wilk wygrał kategorię H3. Na 16,6-kilometrowej trasie był on szybszy o pół minuty od drugiego, Vico Merkleina (Niemcy). 9. miejsce zajął Zbigniew Wandachowicz, a 12. był Arkadiusz Skrzypiński. W jeździe na czas kobiet, w kategorii H2, 2. lokatę wywalczyła Renata Kałuża tracąc do zwyciężczyni Marianny Davis, 50 sekund.

W rywalizacji tandemów o podium "otarli" się Marcin Polak i Michał Ładosz, zajmując 4. pozycję. Do wejścia "na pudło" zabrakło zaledwie 43 setnych sekundy. Wśród kobiet, Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek uplasowały się na 7. miejscu.

W wyścigu ze startu wspólnego po zwycięstwo sięgnęła Renata Kałuża, która nie dała szans swoim rywalkom i na prawie 50-kilometrowej trasie, wyprzedziła kolejną zawodniczkę aż o 4 minuty.

W wyścigu panów (H3) na metę wpadła 6-osobowa grupka. Arkadiusz Skrzypiński przegrał tylko z Francuzem Joelem Jeannotem. Na 4. miejscu finiszował Rafał Wilk.

Rafał Wilk odniósł w sumie aż 4 zwycięstwa w tegorocznych zawodach o Puchar Świata i wygrał dzięki temu klasyfikację generalną cyklu. Arkadiusz Skrzypiński ukończył zmagania na 4. pozycji. Kolejni Polacy, Zbigniew Wandachowicz i Krystian Giera zajęli odpowiednio 9. i 19. miejsce. Bliska zwycięstwa w swojej klasyfikacji była Iwona Podkościelna, jednak musiała uznać wyższość Brytyjki, Lory Turnham. W rywalizacji panów, Marcin Polak był 5., a pozostali Polacy Krzysztof Kosikowski, Adrian Juszczyk i Przemysław Wegner znaleźli się poza pierwszą "10". Renata Kałuża, która startowała tylko w Kanadzie wywalczyła w generalce 6. lokatę. Tyle samo startów i takie samo miejsce w klasyfikacji odnotowała Anna Harkowska w kategorii WC5.

W najbliższy weekend - 29.08 - 1.09 - odbędą się mistrzostwa świata, także w Kanadzie, w Baie-Comeau.

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda