Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo

s24.pl > Kolarstwo

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 15 marca 2012

krzysztofkuzniak.pl Znasz Fundację Rozwoju Kolarstwa?

(Fot. krzysztofkuzniak.pl)
Fundacja Rozwoju Kolarstwa byłego zawodnika Krzysztofa Kuźniaka działa w Polsce od 2009 roku. Jej celami jest m.in. działanie i pomoc na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych (fizycznie oraz umysłowo), a także osób z obszaru patologii społecznych, zarówno dzieci jak i dorosłych czy założenie i prowadzenie profesjonalnej grupy kolarskiej.

- Fundację założyłem w listopadzie 2009 roku - opowiada Krzysztof Kuźniak. - Od razu miałem na celu status Organizacji Pożytku Publicznego, ale niestety ze względu na zmieniające się przepisy dostaliśmy informację, że będzie to możliwe po 2 latach udokumentowanej działalności.


- Rok 2010 i 2011 skupiliśmy się na pomocy dla klubu LKS TRASA, który mnie wychował. Finansowaliśmy wyjazdy na wyścigi, zgrupowania, byliśmy współorganizatorem wyścigów na terenie Zielonej Góry - kontynuuje Kuźniak.

Fundacja 2 marca 2012 otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego i teraz każdy kto chce wesprzeć jej działalność i bliskie są mu jej cele, może 1% swojego podatku przekazać na konto fundacji (Fundacja Rozwoju Kolarstwa Krzysztofa Kuźniaka/KRS 0000346881). Warto wspomnieć, że polecają ją jedni z najlepszych polskich kolarzy: Łukasz Bodnar (BGŻ Team), Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice), Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale), Mariusz Witecki (BGŻ Team) i Błażej Janiaczyk (BGŻ Team).

- Chcieli byśmy rozszerzyć działalność na cały kraj, wcześniej nie było to możliwe ze względu na ograniczone finanse - zakończył Kuźniak.

Cele i zasady działania Fundacji

1. Działanie i pomoc na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych (fizycznie oraz umysłowo), a także osób z obszaru patologii społecznych, zarówno dzieci jak i dorosłych.

2. Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i osób dorosłych jako formy spędzania wolnego czasu oraz rehabilitacji.

3. Promowanie pozytywnych postaw i zachowań społecznych.

4. Działalność w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowania.

5. Rozwijanie i umacnianie postaw nastawionych na aktywne współdziałanie w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

6. Działalność na rzecz organizacji, których celami statutowymi jest: działalność naukowa, naukowo-techniczna, oświatowa, kulturalna, w zakresie kultury fizycznej i sportu, dobroczynności, pomocy społecznej.

7. Rozwój i budowa infrastruktury sportowej dla dzieci i młodzieży oraz bazy rekreacyjno-sportowej.

8. Udzielanie pomocy materialnej klubom i organizacjom sportowym.

9. Udzielanie pomocy materialnej młodym sportowcom, zwłaszcza wywodzącym się z rodzin o trudnej sytuacji materialnej.

10. Promocja klubów i organizacji sportowych.

11. Promocja młodych zawodników.

12. Prowadzenie działalności gospodarczej o charakterze i rozmiarach sięgających realizacji celu określonego w statucie jako podstawowego.

13. Założenie i prowadzenie profesjonalnej grupy kolarskiej.

Po więcej szczegółów odsyłamy Was na stronę internetową Fundacji - www.krzysztofkuzniak.pl

 Mini sondaż

Oddajesz swój 1% podatku na Oranizacje Pożytku Publicznego?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 5

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda