Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo

s24.pl > Kolarstwo

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 29 stycznia 2005

Wybrali Walkiewicza


Prezes PZKol. Wojciech Walkiewicz został wybrany do dyrektoriatu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), który rozpocznie działalność we wrześniu. Niespodzianką jest brak w przyszłych władzach światowego kolarstwa przedstawicieli Włoch i Belgii.

Wyboru członków dyrektoriatu dokonano w sobotę w niemieckim Sankt Wendel, podczas kongresu Europejskiej Unii Kolarskiej (UEC). Belg Laurent De Backer poniósł porażkę w głosowaniu, natomiast Włoch Claudio Santi wycofał swą kandydaturę.


Prezydentem UEC został po raz kolejny Czech Vladimir Holeczek, a wiceprezydentem - Wojciech Walkiewicz, który będzie pełnić tę funkcję już drugą kadencję (kadencja trwa cztery lata).

Nowy dyrektoriat UCI zbierze się po raz pierwszy we wrześniu na kongresie UCI w Madrycie (przy okazji szosowych mistrzostw świata). Kongres wybierze nowego prezydenta Unii. Dotychczasowy wieloletni szef UCI, Holender Hein Verbruggen zapowiedział, że nie będzie się ubiegać o przedłużenie mandatu.

Przedstawiciele UEC w przyszłym dyrektoriacie UCI: Joop Atsma (Holandia), Aleksander Gusiatnikow (Rosja), David Lappartient (Francja), Artur Lopes (Portugalia), Ramon Mendiburu (Hiszpania), Peder Pedersen (Dania), Fritz Ramseier (Niemcy), Wojciech Walkiewicz (Polska), a także Vladimir Holeczek (Czechy) jako prezydent UEC.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda