Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 26 marca 2016

IMG Studio/Szymon Gruchalski Zasady kwalifikacji do kadry narodowej na TdP

(Fot. IMG Studio/Szymon Gruchalski)
Już po raz kolejny reprezentacja Polski otrzymała zaproszenie do startu w Tour de Pologne. Dzisiaj włodarze Polskiego Związku Kolarskiego przedstawili zasady kwalifikacji do kadry narodowej na 73. edycję naszego narodowego wyścigu.

Do ośmioosobowej reprezentacji po dwóch zawodników delegują dyrektorzy sportowi naszych grup z licencją kontynentalną Wibatech Fuji oraz Domin Sport. Pozostała czwórka zostanie wyłonione przez selekcjonera kadry, po pozytywnym zaopiniowaniu przez komisję ds. kolarstwa szosowego mężczyzn oraz Dział Szkolenia PZKol i zatwierdzeniu przez Zarząd PZKol. Wyjątek będą tutaj stanowić zawodnicy, którzy ścigają się w kategorii młodzieżowej, ponieważ dla nich zagwarantowano dwa miejsca, tak aby młodzi kolarze mogli zdobywać cenne doświadczenie na trasie Tour de Pologne, które zaprocentuje w przyszłości.


Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda