Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "Informacja prasowa"
Piątek, 23 lipca 2010

Zaproszenie na Pomerania Tour


Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców kolarstwa na V Uliczne Kryterium Kolarskie o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska, które odbędzie się w sobotę 24 lipca o godzinie 18.30. Start i meta są usytuowane przy Studni Neptuna na Długim Targu.

Zawodnicy będą przejeżdżać przez samo serce gdańskiej starówki a na ich trasie będą dwa mosty nad Motławą. W tym roku już po raz drugi kryterium będzie zarazem prologiem do wyścigu POMERANIA TOUR. Ten klasyczny wyścig o długości 165 km będzie rozgrywany ze startem i metą w Kartuzach na malowniczych terenach Kaszub.


Wyścig ten będzie ostatnim sprawdzianem a zarazem eliminacją, która wyłoni reprezentację Polski na tego roczny Tour de Pologne. Już piąty rok z rzędu Gdańsk gości u siebie wszystkich najlepszych kolarzy naszego kraju oraz zaproszone grupy z zagranicy. Należy podkreślić, że poprzednie edycje kryterium okazały się wielkim sukcesem co podkreślały nie tylko władze Polskiego Związku Kolarskiego oraz przedstawiciele mediów i sponsorów, ale przede wszystkim sympatycy dwóch kółek z całego Trójmiasta. Można dodać, iż w Polsce tylko w centrach dwóch dużych miast rozgrywane są takie zawody i są to właśnie Gdańsk i Kraków.

W tym roku oprócz wszystkich najlepszych grup polskich zobaczymy grupy z Niemiec - Nutrixon, z Austrii Tyrol-Team, ze Słowacji - Dukla Trencin Merida. W wyścigu udział wezmą m.in. aktualny mistrz Polski i lider PRO-LIGI Jacek Morajko a także Marek Rutkiewicz, Dariusz Baranowski uczestnik Tour de France, Giro d′Italia i Vuelta a Espana oraz wielu innych światowej klasy kolarzy. Gdańskie kryterium będzie miało charakter show mającego na celu propagowanie kolarstwa wśród jak największej ilości miłośników dwóch kółek. W tym roku podczas kryterium zostaną wyłonieni liderzy poszczególnych klasyfikacji wyścigu POMERANIA TOUR: indywidualnej - MRÓZ S.A., górskiej - ActiveJet, najaktywniejszego - CCC i młodzieżowej - BGŻ.

Mieszkańcy grodu nad Motławą będą mogli zobaczyć na wyciągnięcie ręki najlepszych zawodników w kraju oraz obserwować ich walkę podczas 30-krotnego przejazdu przez gdańską starówkę.

Na wyścig POMERANIA TOUR zaprasza wszystkich mieszkańców Miasto Gdańsk, Starostwo i Miasto Kartuzy oraz dyrektor wyścigu Piotr Kosmala.

Program wyścigu:
Prolog - V Uliczne Kryterium Kolarskie o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska - Gdańsk Długi Targ sobota 24 lipca godz. 18.30
Wyścig Klasyczny - Kartuzy -Kartuzy 165 km - niedziela 25 lipca godz. 11.00

Fot. Mróz ActiveJet

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda