Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "Informacja prasowa"
Czwartek, 5 maja 2016

WSiO WSiO: Śladami Popkowa

(Fot. WSiO)
- W Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków pojedziemy w najsilniejszym składzie - zapowiada Mykola Myrza menedżer ukraińskiej grupy ISD Jorbi Continental Team (ex ISD Lampre 2011-2012, ISD-Lampre Continental 2012-2013, ISD Continental Team 2014-2015).

Jest to oficjalnie pierwszy zespół, który został zarejestrowany przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI). Ekipa powstała w Doniecku w 2006 roku.


W jej barwach ścigał się Witalij Popkow, zwycięzca naszego wyścigu z 2013 roku. Nie ma go już w składzie ISD Jorbi, bowiem w ostatnich latach mocno odmłodzono skład i dziś średnia wieku dziesiątki zgłoszonych kolarzy to niespełna zaledwie 22 lata. – Uznajemy wyścig Solidarności i Olimpijczyków za prestiżowy i gwarantujemy udział najlepszych zawodników, jakich tylko będziemy mieć do dyspozycji, tak aby sprawić satysfakcję zarówno organizatorów, jak i sponsorom waszej imprezy – dodaje Mykola Myrza.

Najbardziej doświadczonym obecnie zawodnikiem drużyny jest Anatoliy Pakhtusov (31 lat) mistrz Ukrainy z 2009 i wicemistrz z 2011.

Rinat Udod (20 lat) wywalczył brązowy medal młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Nanjing 2014, a Vladislav Kreminskij (21 lat) mistrzostwo Ukrainy na torze 2016 i młodzieżowym wicemistrzem Europy też na torze w 2012. W składzie ekipy może pojawić się także paraolimpijczyk Jehor Dementiev (29 lat), który z powodzeniem rywalizuje w kolarskiej elicie.

Drugą Ukraińską ekipą, która startuje w wyścigu Solidarności i Olimpijczyków jest Kolss-BDC (powstała w 2007 roku w Kijowie). Jej liderzy to 30-letni Witalij Buc - trzykrotny mistrz Ukrainy w wyścigach ze startu wspólnego, pierwszy w wyścigu dookoła Morza Czarnego 2015 i dookoła Rumunii 2013 oraz Denis Kostiuk - 33 lata, weteran wielkich tourów; jechał w Giro 2004, Vuelcie 2005 i Tour de France 2011 jako zawodnik Lampre. Aktualnym mistrzem Ukrainy jest inny zawodnik grupy Kolss-BDC Michajlo Kononenko, w przeszłości także trzykrotny medalista w jeździe na czas. W tym roku kolarze z Kijowa już pokazali swoje możliwości, bo GP Słowacji wygraj Witalij Kułyk, a Witalij Buc klasyk Belgrad – Banjaluka.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda