Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 30 czerwca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański WSiO: Maciej Paterski wygrał 3. etap!

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) wygrał 3. etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. W klasyfikacji generalnej liderem jest Paweł Franczak (Verva Activejet).

Na trudnej technicznie końcówce, prowadzącej po mokrej i śliskiej kostce brukowej, Paterski pokonał Czecha Frantiska Sisra (Klein Constantia). Po niemal całym etapie w deszczu, ostatnia blisko 3-kilometrowa runda po ulicach Sieradza, decyzją sędziów została zneutralizowana. Zawodnikom został zmierzony czas przy wjeździe na finałowe okrążenie. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Paweł Franczak z Verva Activejet.


Deszcz, przechodzący miejscami w ulewę, towarzyszył kolarzom od samego startu etapu w Pabianicach. Choć do pokonania było zaledwie 87 kilometrów, pogoda nie zachęcała do ścigania. Mimo wszystko chętnych do ucieczek nie brakowało. W tych trudnych warunkach szansy spróbował Bartosz Pilis (Hurom De Rosa), do którego po kontrataku dołączył Robert Kessler (LKT Team Brandenburg). Dwójka zaczęła budować przewagę, ale defekt wykluczył z prowadzenia Pilisa. Kessler nieustępliwie pedałował w mocnym tempie, zwiększając stopniowo przewagę nad nieco spokojniej jadącym peletonem.

Deszcz nie ustępował, a Pilis nie mógł dogonić prowadzącego Niemca. Za to do Polaka doskoczyli Kamil Turek (TC Chrobry Głogów) i Aleh Ahiyevich (Minsk Cycling Club). Peleton wziął się do pracy i jeszcze przed premią specjalną w Widawie złapał goniącą Kesslera trójkę. Na rundę w Sieradzu na czele wyścigu wjechali jeszcze Kessler oraz Remi Cavagna (Klein Constantia), ale ich przewaga wynosiła wtedy ok. 30 metrów.

Neutralizacja spowodowała, że część zawodników nie włączyła się do walki. Trudne warunki oraz wymagającą finałową prostą do perfekcji wykorzystał Paterski, choć do końca stoczył zaciętą walkę ze Sisrem.

W piątek etap z Piotrkowa Trybunalskiego do Kielc.

Wyniki 3. etapu

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda