Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 30 czerwca 2016

WSiO/Kamil Sarnowski WSiO: Hamelink najszybszy w Kutnie

(Fot. WSiO/Kamil Sarnowski)
Jasper Hamelink (Metec Cycling Team) wygrał 2. etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków z metą w Kutnie. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Paweł Franczak (Verva Activejet).

Hamelink, który pewnie zwyciężył, celebrując swój sukces już na kilkanaście metrów przed kreską, pokonał lidera klasyfikacji generalnej wyścigu Pawła Franczaka (Verva Activejet) oraz Łukasza Bodnara (Verva Activejet).

Tylko 100 kilometrów liczył drugi etap "Solidarki", prowadzący z Koluszek do Kutna. Mocne tempo peletonu od samego startu, upalna pogoda i dość silny wiatr nie ułatwiało zadania śmiałkom, którzy dwoili się i troili, aby zawiązać ucieczkę. Prób ataków nie brakowało, ale zielone światło otrzymali dopiero Wojciech Franczak (Hurom De Rosa) oraz Dariusz Kołakowski (Vorster Cycling Team), którzy oderwali się od peletonu na ok. 30 kilometrze. Dwójka utrzymywała mocne tempo, aby zyskać blisko 2 minuty nad peletonem, który nie pozwolił na więcej.

Za premią specjalną w Łęczycy z przodu jechał już tylko Kołakowski. Franczak szybko został "połknięty" przez naciągnięty peleton, a na 25 kilometrów do mety, podobny los spotkał kolarza drużyny Vorster. Na rundach w Kutnie grupa zasadnicza jeszcze bardziej przyspieszyła, a mocne tempo dyktowali kolarze Verva Activejet. Końcówka etapu z finałową, ok. 150 metrową prostą, zaraz po zakręcie, predysponowała zawodników dobrych technicznie i dynamicznych. Na prostą, jako pierwszy "wyskoczył" Hamelink, ale blisko był także Franczak. Kolarz Metec nie dał się jednak wyprzedzić, bardzo pewnie wygrywając.

Drugie miejsce Pawła Franczaka oznaczało, że kolarz Piotra Kosmali umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Na mecie zdobył 4-sekundową bonifikatę, a wcześniej, kolejne sekundy "dorzucił" zwyciężając na premii lotnej w Brzezinach.

Po południu kolejny etap wyścigu. Odcinek z Pabianic do Sieradza o długości 87 kilometrów.

Wyniki 2. etapu

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda