Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 29 czerwca 2016

verva-activejet.com/Szymon Gruchalski WSiO: Franczak otworzył wyścig

(Fot. verva-activejet.com/Szymon Gruchalski)
Paweł Franczak (Verva Activejet) wygrał 1. etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków i został liderem klasyfikacji generalnej. W sprincie rozegranym na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi pokonał on Belga Enzo Woutersa (Lotto Soudal) i Ukraińca Andrija Kulyka z Kolss BDC Team.

178 kilometrów mieli do pokonania zawodnicy, którzy stanęli na linii startu w Radomiu. Tegoroczna edycja WSiO nie przypadkowo rozpoczęła się w tym mieście. 40 lat temu miały tu miejsce tzw. Wydarzenia Radomskie, a rozpoczęcie "Solidarki" miało uczcić te tragiczne w historii miasta fakty.


Początek ścigania był dość chaotyczny, a to za sprawą dość słabo zabezpieczonej trasy na ulicach miasta. Organizatorzy szybko uporali się jednak z tym problemem, choć przez moment sędziowie wstrzymali nawet wyścig, aby zminimalizować niebezpieczeństwo. Peleton pomknął w stronę Łodzi i choć nie brakowało akcji zaczepnych, na tę kluczową przyszło czekać dość długo. Zaraz po lotnym finiszu w Nowym Mieście nad Pilicą, na 70. kilometrze, w samotną szarże ruszył Wojciech Franczak (Hurom Da Rosa). Uzyskał on nawet 6-minutową przewagę, ale grupa zasadnicza w pełni kontrolowała sytuację, bardzo szybko minimalizując stratę i "wchłaniając" śmiałka.

Do Łodzi, kolarze wjechali już razem i dopiero na technicznych, mocno krętych i często brukowanych ulicach, peleton podzielił się na mniejsze grupki. Z przodu uformowała się ok. 60-osobowa czołówka, w której mocno pracowali kolarze Verva Activejet. O zwycięstwo miał walczyć Franczak, który w finałowej rozgrywce zachował najwięcej sił, wygrywając po ekscytującym sprincie. 10-sekundowa bonifikata czasowa na mecie, sprawiła, że kolarz Vervy został liderem wyścigu.

W czwartek dwa etapy. Poranny odcinek z Koluszek do Kutna (100 km) i popołudniowy z Pabianic do Sieradza (84 km).

Wyniki 1. etapu

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda