Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "Informacja prasowa"
Poniedziałek, 18 kwietnia 2016

WSiO WSiO: Ariesen z numerem "1"

(Fot. WSiO)
Holender Johan Ariesen, który rok temu wygrał 26. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, będzie startował także w tym roku. Ekipa The Tielse Metec Cycling Team TKH przysłała już wstępny skład drużyny. Ariesen zgodnie z tradycją wyścigu pojedzie z numerem 1, a jego koledzy będą nosić kolejne numery.

Holenderski zawodnik w ubiegłym roku na pięciu etapach triumfował aż czterokrotnie, wygrywając w Lublinie, Krośnie, Kielcach i Łodzi. Takim wyczynem nie może pochwalić się żaden zawodnik w historii tej imprezy. Na jedynym, trzecim etapie z Nowego Sącza do Jaworzna, którego nie zdołał wygrać, też był w ścisłej czołówce. Na finiszu zajął ósme miejsce.


To nie był jego pierwszy start w Wyścigu Solidarności. W 2014 roku pokazał swoją szybkość na płaskich etapach. Na pierwszych z Łodzi do Sulejowa i Zduńskiej Woli do Sieradza zajął drugie miejsca. Potem był trzeci z Przedborza do Kielc i dopiero 38 z Nowego Sącza do Krosna. I wreszcie stracił ponad 12 minut na ostatnim etapie ze Strzyżowa do Jarosławia i w generalnej klasyfikacji zajął dopiero 48 miejsce ze stratą 13 minut i 11 sekund do zwycięzcy Kamila Zielińskiego z Mexllera.

Ekipa Metec startuje nieprzerwanie od 2012 roku, ale wcześniej bez Ariesena. Ubiegły rok był dla niego niezwykle udany, bowiem był pierwszy na jednym z etapów wyścigu Alentejo w Portugalii oraz zwyciężył w klasyfikacji punktowej i wygrał na jednym z etapów wyścigu dookoła Chin. W tym roku Ariesen wygrał etap w Volta ao Algarve w Portugalii.

Oprócz ubiegłorocznego triumfatora Holendrzy zabierają także Jaspera Hamelinka, który jest w bardzo dobrej dyspozycji, bowiem w minioną sobotę wywalczył koszulkę najlepszego górala we francuskiem tourze Loir-et-Cher (UCI 2.2 - taką samą kategorię ma Wyścig Solidarności). W marcu Hamelink wygrał holenderski klasyk Ronde van Drenthe. W przeszłości jego dużym sukcesem Holendra było wywalczenie piątego miejsca w jeździe na czas w mistrzostwach świata 2011 w kategorii młodzieżowców.

Pozostali zawodnicy zgłoszeni przez Meteca: Dries Hollanders, Stef Krul, Maarten van Trijp, Arno van der Zwet i rezerwowi: Tijmen Eising, Stefan Kreder i Sjoerd Kouwenhoven. Poza Belgiem Hollandersem wszyscy są Holendrami.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda