Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 31 sierpnia 2012

OPQS/Tim de Waele WPC: Etap dla Boonena

(Fot. OPQS/Tim de Waele)
Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step) wygrał pierwszy etap World Ports Classic. Po finiszu z 40-osobowej grupy, Belg pokonał Andre Greipela (Lotto-Belisol) oraz Alexandra Kristoffa (Katiusza).

Tak jak można było się spodziewać, wyścig zakończył się finiszem z dużej grupy. Na mecie w Antwerpii o zwycięstwo walczyło około 40 kolarzy. Decydującą rolę podczas rywalizacji odegrał silny wiatr, który rozerwał peleton na mniejsze grupki. W pierwszej z nich znaleźli się m.in. Boonen wraz z czwórką drużynowych kolegów, Greipel, Kristoff, Oscar Freire (Katiusza) czy Marcel Kittel (Argos-Shimano).


Z czołówki, na około 30 kilometrów do mety, zaatakowali Andrew Fenn (Omega Pharma-Quick Step) oraz Michael Morkov (Saxo Bank-Tinkoff Bank). Utrzymywali się oni na prowadzeniu do trzeciego kilometra przed metą. Gdy dwójka została złapana, głównie za sprawą kolarzy Argos-Shimano, do akcji przystąpili sprinterzy.

Dobrą pozycję miał Greipel, ale także Kristoff, którego "wyciągał" sam Freire. Wydawało się, że ta dwójka będzie walczyć o końcowy triumf, ale lewą stroną bardzo mocno finiszował Boonen. Belg był zdecydowanie najmocniejszy i sięgnął po zwycięstwo. Kolarz OPQS został jednocześnie liderem wyścigu.

Jarosław Marycz (Saxo Bank-Tinkoff Bank) ze startą ponad 26 minut przyjechał na 114. miejscu. Jacek Morajko (Vacansoleil-DCM) nie zmieścił się w limicie czasowym.

Pierwszy etap rozegrany został w niesamowitym tempie. Na ponad 200-kilometrowym odcinku z Rotterdamu do Antwerpii kolarze osiagnęli przeciętną prędkość ponad 52 km/h!

W sobotę drugi etap wyścigu World Ports Classic z Antwerpii do Rotterdamu.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2012-08-31 21:17:49
Dodał: '~boonen'

Re: WPC: Etap dla Boonena

*****iście Tom, nareszcie pokazałeś grajpelowi gdzie jego miejsce!

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda