Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 23 lutego 2016

s24.pl/Tomasz Piechal Wiggins musi dać z siebie wszystko

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Jak się okazuje, znane nazwisko nie wystarczy do wywalczenia miejsca w składzie brytyjskiej ekipy na Igrzyska Olimpijskie w Rio.

Jak powiedział dyrektor techniczny British Cycling (odpowiednik PZKol) Shane Sutton, nie tylko Mark Cavendish ale również Bradley Wiggins musi dać z siebie absolutnie wszystko podczas nadchodzących Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym w Londynie, by liczyć na olimpijską kwalifikację.


Wiggins przejechał swój ostatni wyścig w barwach Team Sky w kwietniu ubiegłego roku i od tego czasu koncentrował się głównie na kolarstwie torowym, chcąc zakończyć swoją imponującą karierę jeszcze jednym złotym medalem Igrzysk. Jak jednak wyjawił Sutton, podczas nadchodzących Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym w Londynie były zwycięzca Tour de France będzie musiał walczyć o miejsce w ekipie jak każdy inny brytyjski torowiec marzący o kwalifikacji.

- Już to powiedziałem i powtórzę ponownie, selekcja którą przeprowadzamy opiera się na wynikach - powiedział w rozmowie z BBC Sutton. - Obecnie sześciu zawodników liczy się w rywalizacji i Brad jest jednym z mocnych elementów tej grupy, jednak cały czas musi poprzeć to wynikami. Na tej podstawie okaże się, czy pojedzie do Rio, jednak na chwilę obecną jego zadaniem jest rywalizacja w Londynie, która być może zaowocuje zapewnieniem sobie miejsca w składzie.

- W chwili obecnej znalazłoby się dla niego miejsce. Startujemy [w Londynie] z niemal kompletnym olimpijskim składem, jednak to nie oznacza, że nie da się z niego wypaść. Jeden czy dwóch sprinterów czy zawodników konkurencji wytrzymałościowych nie ma w nim obecnie zapewnionego miejsca, jednak mają jeszcze pięć miesięcy na zmianę tej sytuacji. Jeśli pokażą dobry progres i wszystko ułoży się dla nich pomyślnie, mogą wywalczyć miejsce w drużynie. Drzwi nie są zamknięte.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda