Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 28 lutego 2016

BMC Racing Team Ważny dzień Van Avermaeta

(Fot. BMC Racing Team)
Miniona sobota była wyjątkowo ważnym dniem w karierze Grega Van Avermaeta. 30-letni Belg słynący głównie z tworzenia atrakcyjnego tła pamiątkowych zdjęć z ceremonii dekoracji w końcu stał się jej głównym podmiotem, wygrywając Omloop Het Nieuwsblad. Podium uzupełnili Peter Sagan oraz Tiesj Benoot.

- Nie przestawałem próbować i w końcu się powiodło - powiedział lider BMC Racing. - Jestem osobą, która nieprędko się poddaje. Wiedziałem, że przystąpiłem do wyścigu w świetnej formie. Nadałem mu ton. Odjechaliśmy w możliwie najlepszym momencie i każdy przykładał się do współpracy. To właśnie jest receptą na udany wyścig. Pracowaliśmy razem aż do powrotu do Gandawy, a ja zdołałem zwyciężyć w sprincie.


- To zwycięstwo ma duże znaczenie, biorąc pod uwagę liczbę widzów zgromadzonych wzdłuż trasy oraz ogromne zainteresowanie mediów. Dla mnie osobiście także było bardzo ważne. To był pierwszy istotny cel wyznaczony na ten sezon.

Van Avermaet dobrze zdaje sobie sprawę, że obecny sezon jest momentem, w którym musi poczynić kolejny krok w swojej karierze i z wiecznego pretendenta do tytułów przeobrazić się w prawdziwego zwycięzcę. Przyznał jednak, że jedna jaskółka wiosny nie czyni.

- Ja? Zwycięzcą? Zobaczymy. Wróćmy do tego tematu za kilka tygodni i sprawdźmy, ile wygranych wtedy będę miał na swoim koncie. Na razie chcę się cieszyć tym pierwszym i mam nadzieję, że to będzie dopiero początek. Wygrywanie zawsze przychodziło mi z trudem, więc zobaczymy. W poprzednich latach, jeśli udawało mi się dość wcześnie odnieść sukces w wyścigu, szybko pojawiały się kolejne. Jednak zawsze musiałem na nie ciężko pracować. Wiem, jak trudno jest zwyciężać w wyścigach tego typu, jednak jestem dość zadowolony z tego, co udało mi się dzisiaj osiągnąć. Pokonanie Sagana w sprincie daje mi wiele pewności siebie i zapewni jeszcze większe wsparcie ze strony drużyny. W kontekście tego, co jeszcze przed nami, to zwycięstwo miało ogromne znaczenie. Wyścig Dookoła Flandrii pozostaje moim głównym celem.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda