Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Vuelta a Espana | Vuelta

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Vuelta a Espana

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Vuelta a Espana VaE: Pierwsze starcie faworytów na trasie 3. etapu

(Fot. Vuelta a Espana)
Do pierwszej selekcji wśród faworytów 71. edycji Vuelta a Espana doszło na trasie 3. etapu. Po zwycięstwo sięgnął Alexandre Geniez (FDJ), a na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wysunął się Ruben Fernandez (Movistar Team).

Francuz na swój sukces pracował przez cały etap, ponieważ to właśnie on, wspólnie z sześcioma innymi kolegami zainicjował akcję dnia na 3. odcinku Vuelty, a w końcówce okazał się najmocniejszy i samotnie przekroczył linię mety, która umiejscowiona była w Mirador de Ezaro. Końcowe wzniesienie rodem z Ardenów zachęciło do walki faworytów, co poskutkowało selekcję, wobec czego z koszulkę lidera pożegnać się musiał Michał Kwiatkowski (Team Sky), który pracował na swojego lidera Christophera Froome'a. Brytyjczyk finiszował czwarty na trzecim etapie, a nowym posiadaczem czerwonego trykotu został Ruben Fernandez, który wspólnie ze swoimi kolegami z Mivostaru rozerwał całą stawkę.


Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda