Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Vuelta a Espana | Vuelta

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Vuelta a Espana

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 27 sierpnia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański VaE: Michał Kwiatkowski poza wyścigiem!

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Z powodu bardzo silnego bólu pleców z udziału w 71. Vuelta a Espana na 7. etapie wycofał się Michał Kwiatkowski. Mistrz świata z 2014 roku zdołał pokonać tylko 10 kilometrów odcinka z Macedy do Puebla de Sanabria.

W swoim debiutanckim starcie w Hiszpanii "Kwiatek" znów zapisał się w historii naszego kolarstwa. Po fenomenalnej jeździe drużynowej na czas, gdzie Michał był motorem napędowym Team Sky, Polak na mecie 2. etapu podjął walkę o czerwoną koszulkę. Upragniony trykot lidera przyniosło mu 4. miejsce na mecie.


Po jednodniowym epizodzie Kwiatkowski musiał podporządkować się swoim liderom, pracując na lidera zespołu Christophera Froome’a. Niestety nie było mu pisane dojechać do Madrytu, ponieważ jeszcze przed startem 7. etapu zaczął narzekać na silny ból pleców, który uniemożliwił dalszą jazdę naszego mistrzowi. - Ze smutkiem musimy poinformować, że cierpiący z powodu bólu dolnej części pleców Michał Kwiatkowski wycofał się z Vuelty - przeczytaliśmy w komunikacie zespołu Sky.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2016-08-28 10:09:19
Dodał: '~yorg'

Szkoda

Szkoda,bo mieliśmy wspaniałego kolarza.

Ocena: 0

Dodano: 2016-08-28 20:27:45
Dodał: '~Piątek'

Re: VaE: Michał Kwiatkowski poza wyścigiem!

nieoficjalnie to suty go piekly

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda