Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Vuelta a Espana | Vuelta

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Vuelta a Espana

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański VaE: Michał Kwiatkowski liderem!

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Michał Kwiatkowski (Team Sky) stanął na podium wyścigu Vuelta a Espana. Nasz mistrz świata jako pierwszy Polak w historii założył czerwoną koszulkę lidera klasyfikacji generalnej po 2. etapie hiszpańskiej imprezy.

"Kwiato" swój debiutancki start w Vuelta a Espana rozpoczął znakomicie. Na 1. etapie, jeździe drużynowej na czas, w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa etapowego odniesionego przez Team Sky. Włodarze brytyjskiego zespołu docenili starania naszego zawodnika, i dzień później pozwolili mu powalczyć o swoje. Mimo że konfiguracja na podium etapowym wyglądała w sposób następujący - Gianni Meersman (Etixx - Quick-Step), Michael Schwarzmann (Bora-Argon 18), Magnus Cort (Orica-BikeExchange), to nas najbardziej ucieszyło miejsce czwarte, na którym sklasyfikowany został Kwiatkowski.


- Otrzymałem pozwolenie, aby powalczyć o czerwoną koszulkę lidera i cel na dzisiejszy etap udało się zrealizować. To wspaniałe uczucie. Dawno w ten sposób nie rozpocząłem wyścigu. Chciałem podziękować Peterowi za to, że dał mi zielone światło na sprint i przejęcie koszulki. Dziękuję zespołowi za umożliwienie mi tego sukcesu - mówił szczęśliwy Michał.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda