Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 22 maja 2014

Paweł Urbaniak Vrecer zawieszony na 20 miesięcy

(Fot. Paweł Urbaniak)
Słoweniec Robert Vrecer został zawieszony na 20 miesięcy za stosowanie niedozwolonych substancji. Taką karę na Słoweńca nałożyła Słoweńska Komisja Antydopingowa. Vrecer wpadł na dopingu podczas ubiegłorocznego Tour de Pologne.

Vrecer nie przyznaje się jednak do winy, zapewnia, że świadomie nie sięgnął po zakazane substancje.


- Nie wiem nic na ten temat, to byłoby całkowicie bez sensu, bo i tak nie osiągałem jakichś spektakularnych wyników, także tym bardziej nie rozumiem tego zamieszania. Kara jest bardzo dotkliwa, ale mam nadzieję, że zostanie ona złagodzona, gdy sprawa się wyjaśni, bo nie zamierzam tego tak zostawić - powiedział Vrecer.

Na jaw wyszła również sprawa Jimmiego Briceno, który wygrał wyścig Vuelta al Tachira, ale jak się okazało stosował on EPO. Wenezuelczyk miał przejść do zespołu Androni-Giocattoli, ale kierownictwo tego zespołu wstrzymało się z decyzją, do czasu wyjaśnienia tej sytuacji.

MG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda