Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "cyclingnews.pl"
Wtorek, 13 marca 2007

Volksbank w Wiedniu, Ullrich w RPA


Mariusz Witecki
Mariusz Witecki
Fot. Team Volksbank
Choć bez Jana Ullricha, w Wiedniu odbyła się we wtorek prezentacja teamu Volksbank. Menadżer austriackiej drużyny Professional-Continental, Thomas Kofler, przedstawił swoich 17 zawodników i ogłosił cele zespołu na sezon 2007 rok.

- Jesteśmy jedyną ekipą Professional-Continental, która otrzymała zaproszenie na Tour de Suisse. I na ten wyścig się koncentrujemy. Atmosfera w grupie jest rodzinna. Wzajemne wsparcie dodatkowo nas będzie motywować na rok 2007.


W imieniu kolarzy przemówił 35-letni Harald Morscher, który chwalił organizację w drużynie: - Mamy mocny team, z wieloma młodymi zawodnikami. Przez lata rozwijaliśmy się jako ekipa planowo. Chcemy ten wzrost nadal kontynuować. Chcemy iść dalej na szczyt.

"Ulle" tymczasem, zanim przejmie obowiązku doradcy i reprezentanta Volksbank, spędza urlop w RPA, gdzie w niedzielę wziął udział w "wyścigu dla wszystkich" o nazwie "Cape Argus".

Fot. Team Volksbank
W imprezie wystartowało prawie 30 tys. kolarzy różnych kategorii (mastersi, juniorzy, amatorzy itp.), a 33-letni były kapitan T-Mobile, uwikłany w aferę dopingową Eufemiano Fuentesa, ukończył 109-kilometrowy dystans na 6576 miejscu. Ostatnim wyścigiem Ullricha w zawodowym peletonie był zeszłoroczny Tour de Suisse, który zresztą wygrał.

Za dwa tygodnie Volksbank wystąpi w włoskim wyścigu o kat. 2.1, Settimana Ciclistica Internazionale (27-31 marzec).

ZOBACZ GALERIĘ: - Witecki i Team Volksbank zaprezentowali się


Skład Volksbank na sezon 2007:
Tyson Apostol, Josef Benetseder, Gerrit Glomser, Pascal Hungerbühler, Christian Lener, Philipp Ludescher, Andreas Matzbacher, Harald Morscher, Christian Pömer, Werner Riebenbauer, Patrick Riedesser, Simon Schärer, Florian Stalder, Sven Teutenberg, Gerhard Trampusch, René Weissinger, Mariusz Witecki.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 4

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda