Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 18 stycznia 2016

Team Sky Viviani: "Igrzyska najważniejszym celem"

(Fot. Team Sky)
Tuż przed rozpoczęciem 10. edycji Tour de San Luis Elia Viviani powiedział, że decyzja o reprezentowaniu narodowych barw Italii w tej imprezie zapadła błyskawicznie.

Włoch podkreślił także, że udział w imprezie w żaden sposób nie koliduje z jego planami na dalszą część sezonu – związaną z rywalizacją na torze podczas Igrzysk Olimpijskich – ponieważ jego pierwsze tygodnie zamierza spędzić biorąc udział w wyścigach szosowych.


Celem reprezentacji Włoch powołanej na Tour de San Luis są zwycięstwa etapowe, dlatego obok Vivianiego w składzie znaleźli się Filippo Pozzato oraz Jakub Mareczko. Sprinter Team Sky ma pozytywne wspomnienia związane z argentyńską imprezą – podczas swojego debiutu w 2012 roku udało mu się wygrać jeden z etapów – dlatego z niecierpliwością wyczekuje swojego drugiego występu w wyścigu.

- Układając plany chcemy jak najlepiej dla każdej ze stron, a to [udział w Tour de San Luis] jest korzystne nie tylko dla drużyny narodowej, ale także dla Team Sky - powiedział podczas oficjalnej konferencji prasowej Viviani.

- To zawsze duży zaszczyt móc reprezentować swój kraj podczas wyścigów. Oczywiście rywalizując na torze występuję w barwach Italii, jednak osobiście ważna była dla mnie możliwość rozpoczęcia sezonu tutaj, w San Luis.

Igrzyska Olimpijskie w Rio będą punktem kulminacyjnym sezonu włoskiego sprintera, a po drodze czeka go również udział w Mistrzostwach Świata w kolarstwie torowym rozgrywanych w marcu. Viviani podkreślił jednak, że mimo tego wyścigi szosowe będą miały wyższy priorytet podczas pierwszej części sezonu i bardzo liczy na udany występ podczas Giro d'Italia.

- Igrzyska Olimpijskie pozostają moim najważniejszym celem na sezon 2016, jednak mam także ambicje związane z występami w wyścigach szosowych w barwach Team Sky i myślę, że najważniejszym z nich będzie udział w Giro d'Italia. Aż do rozpoczęcia Giro będę ścigał się na torze jedynie podczas mistrzostw świata, by zdobyć punkty potrzebne do kwalifikacji olimpijskiej. Spróbuję powalczyć o medal, jednak nie będę w swojej najwyższej formie. Obecnie koncentruję się przede wszystkim na Giro, dlatego w ramach przygotowań zaliczę wiele występów na szosie.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda