Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "verva-activejet.com"
Czwartek, 7 lipca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański VERVA Activejet Team na Tour de Pologne

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
12 lipca wystartuje 73. edycja Tour de Pologne. W składzie VERVA Activejet Team znalazło się pięciu Polaków oraz trzech obcokrajowców.

- Mamy zbalansowany zespół gotowy do walki w każdym terenie - zapowiedział dyrektor sportowy Piotr Kosmala.


Kapitanem i najbardziej doświadczonym kolarzem w składzie VERVA Activejet Team jest Łukasz Bodnar. - Startowałem w Tour de Pologne już w 2004 roku, gdy jeszcze wyścig nie był w World Tourze. Przeszedł olbrzymią metamorfozę od tamtego czasu i jest jednym z największych wyścigów na świecie. To zawsze ogromne wyróżnienie stanąć tu na starcie - powiedział najaktywniejszy zawodnik z 2007 roku.

Koszulkę najaktywniejszego przed rokiem wywalczył natomiast Kamil Gradek, który również znalazł się w składzie Vervy. - W ostatnich trzech latach jechałem w barwach reprezentacji Polski. To było dla mnie coś wyjątkowego, ale start we własnym zespole to jednak zawsze coś innego. Chciałbym ponownie pokazać się polskiej publiczności z jak najlepszej strony.

W barwach Polski w Tour de Pologne startowali także Paweł Cieślik, Adam Stachowiak i Paweł Franczak. Na całą trójkę mocno liczy Piotr Kosmala. - Cieślik udowodnił na Tour de Suisse, że jest w stanie nawiązać walkę z najlepszymi kolarzami. Do wyścigu przystąpi jako nasz lider. Franczak jest w stanie walczyć nawet o zwycięstwo na płaskich etapach. W końcówkach pomagać mu będą Stachowiak, Bodnar, Gradek oraz Jonas Koch - dodał Kosmala.

Obok Niemca Kocha, w składzie znaleźli się także Jordi Simon, który potwierdził dobrą formę w mistrzostwach Hiszpanii, gdzie zajął trzecie miejsce oraz Czech Karel Hnik, który wraca do rywalizacji po groźnym upadku na Tour de Suisse.

VERVA Activejet Team na Tour de Pologne: Łukasz Bodnar, Kamil Gradek, Paweł Cieślik, Adam Stachowiak, Paweł Franczak, Jonas Koch, Jordi Simon i Karel Hnik.

 Mini sondaż

Czy reprezentat Polskiego zespołu wygra etap na Tour de Pologne 2016?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda