Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 9 lutego 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański Van der Poel przedłużył umowę z BKCP-Powerplus

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Najmłodszy mistrz świata w przełajach, Mathieu van der Poel po zakończeniu niedzielnych zawodów w Hoogstraten potwierdził, że przedłużył umowę z belgijskim zespołem BKCP-Powerplus do końca 2018 roku.

Wcześniejsza umowa przewidywała obecność w drużynie Holendra do zakończenia 2017 roku.


- Tak, to prawda. Przedłużyłem kontrakt o kolejny rok. Szczerze mówiąc spodziewałem się takiej oferty po zwycięstwie w Mistrzostwach Świata i jestem bardzo zadowolony z przedstawionych warunków. Będę zarabiał więcej, choć w moim wieku nie jest to naturalnie najważniejsza kwestia - powiedział Van der Poel.

W ostatnich tygodniach pojawiały się pytania i spekulacje na temat tego, czy 20-letni Holender skupi się w przyszłości na wyścigach szosowych. Obecna decyzja Holendra rozwiewa sporo wątpliwości.

- Wybrałem to, co lubię robić najbardziej. Na razie nie myślę o przenosinach na szosę - dodał Holender.

Warto zaznaczyć, że BKCP-Powerplus jest zespołem kontynentalnym i teoretycznie nie powinno być problemów z wcześniejszymi przenosinami do drużyny z WorldTouru lub ProContinental, jeśli Van der Poel zmieni zdanie i zechce poświęcić kolarstwo przełajowe dla szosowego.

JG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda