Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 8 maja 2015

BMC Racing Team Van Avermaet został oczyszczony

(Fot. BMC Racing Team)
Greg Van Avermaet został oczyszczony z zarzutów stosowania zabronionych substancji dopingowych, jakie postawiła przed nim Belgijska Federacja Kolarska.

Podczas przesłuchania które odbyło się 7 maja powołana komisja orzekła, że nie istnieją wystarczające dowody by stwierdzić, że kolarz BMC Racing dopuścił się złamania obowiązującego prawa.


Powiązania Van Avermaeta z oskarżonym o propagowanie substancji dopingowych Dr Mertensem ujawnione zostały tuż przed rozegraniem pierwszego klasyku obecnego sezonu, Omloop Het Nieuwsblad. Belgijski kolarz pozostał jednak pewny siebie i od początku zapewniał o swojej niewinności. Zaufać postanowiła mu także jego ekipa, pozwalając mu ścigać się w ich barwach aż do decydującego o jego losie czwartkowego przesłuchania.

Gdyby kolarz BMC Racing uznany został winnym, groziłyby mu dwa lata zawieszenia oraz grzywna w wysokości 265,000 euro.

- Byłem pacjentem Dr Mertensa. Zamierzam złożyć stosowne wyjaśnienia federacji, jednak osobiście nie mam o co siebie obwiniać. Nie zrobiłem nic złego i uważam się za czystego kolarza. Nie stało się nic co mogłoby sprawić, że zostałbym uznany winnym. To absurd, że każdorazowo muszę dowodzić swojej niewinności - powiedział przed kilkoma tygodniami Van Avermaet.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda