Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 17 kwietnia 2015

BMC Racing Team Van Avermaet ma problem

(Fot. BMC Racing Team)
Belgijska Federacja Kolarska zażądała dwuletniego okresu zawieszenia oraz grzywny w wysokości 262,500 euro dla Grega Van Avermaeta, który jako podopieczny doktora Chrisa Mertensa miał dopuszczać się stosowania zakazanych metod podwyższających wydolność organizmu.

Podczas oficjalnego przesłuchania, które miało miejsce w czwartek, Van Avermaet wyjaśnił charakter swoich relacji z niesławnym lekarzem. Sprawa została ujawniona w lutym tego roku, jednak z uwagi na udział w Tirreno-Adriatico belgijski kolarz nie był w stanie złożyć wyjaśnień w pierwszym wskazanym terminie.


Nie jest jasne, jakie dowody przeciwko Van Avermaetowi są w posiadaniu prokuratury. Wiadomo jednak, że żadna z przeprowadzonych na nim kontroli dopingowych nie przyniosła pozytywnego wyniku, ani nie zostało wykazane, że był on w posiadaniu zakazanych środków.

Kiedy tylko sprawa wyszła na jaw, kolarz BMC Racing z niezachwianą pewnością siebie wypowiadał się o swojej niewinności.

- Nie zrobiłem nic złego i nie mam o co się obwiniać - powiedział w lutym Van Avermaet. - Korzystałem z usług Mertensa, jednak bez związku ze stosowaniem nielegalnych metod.

Werdykt w sprawie przeciwko Van Avermaetowi ma zostać ogłoszony 7 maja. Do tego czasu Belg będzie realizował swój program startów, a kolejnym jego wyścigiem będzie rozgrywany w najbliższą niedzielę Amstel Gold Race.

AG

 Mini sondaż

Jest winny?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda