Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 27 lutego 2015

Astana UCI wnioskuje o cofnięcie licencji Astanie

(Fot. Astana)
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) nie odpuszcza i jest pesymistycznie nastawiona do dalszego żywotu grupy Astany na łonie WorldTouru. UCI zwróciła się z wnioskiem do Komisji Licencyjnej o powtórne zajęcie się sprawą zespołu z Kazachstanu, z wykluczeniem z grona ekip WorldTour włącznie.

Audyt Instytutu Sportu Uniwersytetu w Lozannie nie jest korzystny dla Astany i pokazuje ogromne rozbieżności między tym, co grupa kolarska deklarowała w aplikacji o przyjęcie do WorldTouru, a faktami dotyczącymi działaniami Astany w kwestiach antydopingowych.


W tej sytuacji UCI zwróciła się do Komisji Licencyjnej o ponowne przyjrzenie się sprawie. Astanie grozi wykluczenie z grona WorldTouru, co skutkuje brakiem uczestnictwa w najważniejszych wyścigach w kalendarzu UCI. Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach kłopoty z dopingiem miało pięciu zawodników pierwszej i kontynentalnej drużyny Astany. Zawodnikiem Astany jest m.in. zwycięzca Tour de France 2014, Włoch Vincenzo Nibali.

JG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda