Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 20 listopada 2014

Szymon Gruchalski Tschopp rzuca szosę dla kolarstwa górskiego

(Fot. Szymon Gruchalski)
Szwajcar Johann Tschopp (IAM Cycling) po jedenastu latach profesjonalnej kariery postanowił zakończyć swoją karierę. 32-letni zawodnik nie kończy jednak swojej przygody z rowerem, gdyż teraz zamierza poświęcić się kolarstwu górskiemu.

- Po długim namyśle zdecydowałem się na zmianę przed nowym sezonem i teraz wraz z pomocą zaufanych ludzi i ekipy IAM Cycling, poświęcę się maraton MTB, nadal będę częścią wielkiej rodziny IAM - powiedział Tschopp.


Profesjonalną karierę Szwajcar zaczynał w 2004 roku w Phonak, potem przeniósł się do Bouygues Telecom, a następnie do BMC Racing, by ostatecznie zakotwiczyć w IAM Cycling.

- Jestem przekonany, że to właściwy czas na zmiany. Tym bardziej, że w ostatnim sezonie udało mi się sięgnąć po koszulkę najlepszego górala Tour de Romandie i zająć 4. miejsce na trudnym etapie podczas Vuelta a Espana. Mogę więc powiedzieć, że rozstaję się z kolarstwem szosowym w całkiem dobrym stylu i teraz chcę spróbować czegoś innego. Od wiosny wsiadam na rower górski - twierdzi Szwajcar.

- To dzieje się całkowicie naturalnie. Kocham kolarstwo górskie i w przeszłości miałem tam sporo doświadczeń.

Tschopp w 2010 roku wygrał etap Giro d'Italia, a dwa lata później sięgnął po zwycięstwo w Tour of Utah, po drodze wygrywając jeden z etapów.

JG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda