Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosa transfery

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosa transfery

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 2 października 2012

Rodriguez z niechęcią w Katiuszy


Katiusza (Fot. Katiusza)

Jak wiemy, Joaquin Rodriguez zostaje kolejny sezon w ekipie Katiusza. Jednak jak powiedział jego agent hiszpańskiemu portalowi Biciciclismo - Purito zrobi to "z ciężkim sercem" i z początkiem 2014 roku będzie chciał zmienić barwy teamowe.

Nowy lider rankingu światowego ma podpisany kontrakt z obecnym zespołem do końca 2013 roku. Jak mówi jego agent, Purito liczył na zmianę warunków umowy na bardziej korzystne wraz z powiększającą się ilością sukcesów na jego koncie, a tym samym na koncie ekipy.


- Kiedy przedłużaliśmy kontrakt z grupą w kwietniu tego roku, przewidziane było, że w zależności od wyników Joaquina umowa będzie zmieniona - tłumaczy Angel Edo, agent Rodrigueza. - Nie ukrywajmy, że bez Joaquina i bez Oscara Freire ekipa Katiusza nie uzyskałaby licencji ProTeam.

Edo kłopoty w porozumieniu z drużyną zrzuca na zmiany w jej zarządzie. - Wcześniej, z Andriejem Tchmilem wszystko było w porządku, można było się dogadać. Teraz... Myślę, że powinniśmy zakończyć współpracę z końcem przyszłego sezonu.

Agent podkreśla, że ekipa powinna zdawać sobie sprawę z tego, że "wartość" Rodrigueza znacznie wzrosła. Dla przypomnienia, w sezonie 2012 Purito wygrał Walońską Strzałę i Tour de Lombardie, skończył jako drugi Giro d'Italia (wygrał dwa etapy), jako trzeci Vuelta a Espana (wygrał trzy etapy), jako drugie Vuelta al Pais Vasco (wygrał dwa etapy), jako szósty Tirreno-Adriatico (wygrał jeden etap).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda