Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosa transfery

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosa transfery

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 17 lipca 2014

Team NetApp-Endura/Phil Gale NetApp-Endura zatrudnia trzech stażystów

(Fot. Team NetApp-Endura/Phil Gale)
Władze grupy Team NetApp-Endura postanowiły zatrudnić trzech stażystów, którzy będą bronić barw ich zespołu do końca 2014 roku. Wśród szczęśliwców znaleźli się Alexander Krieger, Patrick Konrad oraz Gregor Muhlberger.

- W tym roku chcemy dać szansę tej trójce zawodników. Postawiliśmy na sprintera oraz dwóch kolarzy, którzy mogą walczyć o dobre wyniki klasyfikacji generalnych przeróżnych wyścigów. Zaplanowaliśmy im dokładnie trening oraz starty, także powinni się pod naszymi "skrzydłami" rozwinąć. Cała trójka ma szansę na podpisanie profesjonalnego kontraktu na przyszły rok, wszystko w tym zakresie zależy od nich samych. Będziemy uważnie obserwować ich postępy oraz wyniki - powiedział menedżer zespołu, Ralph Denk.


Alexander Krieger (Team Stuttgart) zdecydowanie najlepiej czuje się w sprincie, ale swoją moc pokazuje również podczas klasycznych wyścigów. O jego zdolnościach przekonywać może 4. miejsce podczas mistrzostw Niemiec, a także wiele wyników w czołowej dziesiątce etapów na przeróżnych imprezach.

Patrick Konrad to wielka nadzieja Austriaków. Ten kolarz rozwija się w zastraszającym tempie. W zeszłym sezonie zajął miejsce na podium podczas prestiżowego wyścigu dla młodych kolarzy, Tour de l'Avenir. W tym roku wygrał już Oberösterreich-Rundfahrt, a także był 4. na trasie Tour of Austria, co można uznać za spory sukces.

Gregor Muhlberger to z kolei obecnie panujący mistrz Austrii w kategorii U-23. Jednocześnie jest on srebrnym medalistą w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas, w rozgrywkach elity. Na 2. pozycji ukończył zmagania w Oberösterreich-Rundfahrt, a także dobrze radził sobie podczas Tour of Austria, pokazując swoją siłę na górskich odcinkach.

MG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda