Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Czwartek, 27 października 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Tour of Hainan: 2. miejsce Niemca na królewskim etapie

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zajął 2. miejsce na królewskim etapie Tour of Hainan 2016. Wygrał jego kolega z teamu Słoweniec Matej Mohoric.

198-kilometrowy etap 6. miał być tym decydującym w kontekście walki o końcową generalkę. W samej końcówce, 12 kilometrów przed metą kończył się podjazd 1.kategorii, na którym peleton musiał się rozerwać.


Był to również ważny dzień dla tych liczących w walce o koszulce górala, czyli m.in. Kamila Małeckiego. Zaatakował on na początku zmagań i jako pierwszy zameldował się na pierwszej premii górskiej 1.kategorii. Chwilę później postanowił poczekać na peleton, pozwalając innym na pokazanie się w ucieczce. Po etapie wskoczył na 2. miejsce w klasyfikacji górskiej.

Grupka, która zdołała odjechać na dłużej liczyła 5 zawodników – Fredrik Strand Galta (Delko Marseille Provence KTM), Alex Diniz (Funvic Soul Cycles – Carrefour), Guangtong Ma (Wisdom – Hengxiang Cycling Team), Oleksiy Kasyanov, Yong Jian Wu (both Jilun Shakeland Cycling Team). Ekipa Astana była bardzo zdeterminowana, by powalczyć o wygraną i skasowała tę akcję 25 kilometrów przed metą.

Na wzniesieniu do przodu ruszył kolarz kazachskiej grupy, Alexey Lutsenko, a także Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) i Mauricio Ortega (RTS – Monton Racing). Trójka ta wjechała na szczyt razem, a pierwszym był lider klasyfikacji górskiej, Lutsenko.

Umiejętności zjazdowe Ortegi nie pozwoliły mu na utrzymanie się w czołówce, a kilka kilometrów przed metą do liderującej dwójki dołączył drugi z kolarzy Lampre-Merida, Matej Mohoric. O zwycięstwie zadecydował 3-osobowy sprint. Zawodnicy włoskiego zespołu wykorzystali przewagę liczebną i po wygraną sięgnął Mohoric, przed Niemcem, a Lutsenko był trzeci.

Najlepszym z kolarzy CCC był Branislau Samoilau, który wjechał na kreskę w grupie pościgowej, 50 sekund za triumfatorem, kończąc zmagania na 15.miejscu. W klasyfikacji generalnej plasuje się on teraz na 14. miejscu.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twój komentarz
Autor Tytuł Treść komentarza


Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda