Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Czwartek, 27 października 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Tour of Hainan: 2. miejsce Niemca na królewskim etapie

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zajął 2. miejsce na królewskim etapie Tour of Hainan 2016. Wygrał jego kolega z teamu Słoweniec Matej Mohoric.

198-kilometrowy etap 6. miał być tym decydującym w kontekście walki o końcową generalkę. W samej końcówce, 12 kilometrów przed metą kończył się podjazd 1.kategorii, na którym peleton musiał się rozerwać.


Był to również ważny dzień dla tych liczących w walce o koszulce górala, czyli m.in. Kamila Małeckiego. Zaatakował on na początku zmagań i jako pierwszy zameldował się na pierwszej premii górskiej 1.kategorii. Chwilę później postanowił poczekać na peleton, pozwalając innym na pokazanie się w ucieczce. Po etapie wskoczył na 2. miejsce w klasyfikacji górskiej.

Grupka, która zdołała odjechać na dłużej liczyła 5 zawodników – Fredrik Strand Galta (Delko Marseille Provence KTM), Alex Diniz (Funvic Soul Cycles – Carrefour), Guangtong Ma (Wisdom – Hengxiang Cycling Team), Oleksiy Kasyanov, Yong Jian Wu (both Jilun Shakeland Cycling Team). Ekipa Astana była bardzo zdeterminowana, by powalczyć o wygraną i skasowała tę akcję 25 kilometrów przed metą.

Na wzniesieniu do przodu ruszył kolarz kazachskiej grupy, Alexey Lutsenko, a także Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) i Mauricio Ortega (RTS – Monton Racing). Trójka ta wjechała na szczyt razem, a pierwszym był lider klasyfikacji górskiej, Lutsenko.

Umiejętności zjazdowe Ortegi nie pozwoliły mu na utrzymanie się w czołówce, a kilka kilometrów przed metą do liderującej dwójki dołączył drugi z kolarzy Lampre-Merida, Matej Mohoric. O zwycięstwie zadecydował 3-osobowy sprint. Zawodnicy włoskiego zespołu wykorzystali przewagę liczebną i po wygraną sięgnął Mohoric, przed Niemcem, a Lutsenko był trzeci.

Najlepszym z kolarzy CCC był Branislau Samoilau, który wjechał na kreskę w grupie pościgowej, 50 sekund za triumfatorem, kończąc zmagania na 15.miejscu. W klasyfikacji generalnej plasuje się on teraz na 14. miejscu.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda