Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "LangTeam"
Czwartek, 10 grudnia 2015

Tour de Pologne/Szymon Gruchalski Tour de Pologne popiera reformę UCI

(Fot. Tour de Pologne/Szymon Gruchalski)
Rozwój i globalizacja – to główne cele reformy kolarstwa, o której dyskutowano podczas dwudniowego seminarium Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w Barcelonie. Tour de Pologne popiera tę reformę i pozytywnie ocenia jej główne założenia.

Seminarium w Barcelonie służyło ustaleniu szczegółów reformy, której założenia zostały ustalone podczas mistrzostw świata w Richmond. Spotkaniu przewodniczył prezydent UCI Brian Cookson, a brali w nim udział również przedstawiciele drużyn UCI World Teams oraz wyścigów UCI World Tour, w tym reprezentujący Lang Team Czesław Lang i Agata Lang. Główną ideą reformy męskiego kolarstwa szosowego jest rozwój i globalizacja popularyzująca dyscyplinę na nowych rynkach. W najbliższych latach kolarstwo powinno angażować coraz więcej państw i osób, a także kibiców, tak aby mogło skuteczniej rywalizować z innymi dyscyplinami sportu. Podczas seminarium podkreślano, że siłą kolarstwa jest bogactwo i różnorodność wyścigów znajdujących się w cyklu UCI World Tour. Należy więc zachęcać wszystkich organizatorów do wspólnej pracy na rzecz wzmocnienia cyklu i całego kolarstwa.


Zgodnie z założeniami reformy kalendarz na lata 2017-2019 utrzymuje obecną liczbę wyścigów UCI World Tour oraz obecną liczbę drużyn UCI World Teams. Licencje dla organizatorów wyścigów i drużyn będą przyznawane na trzy lata, co zapewni organizatorom i drużynom możliwość stabilnego działania i inwestowania. Tak więc Tour de Pologne będzie w najbliższych latach mocnym elementem kolarskiej ligi mistrzów, czyli UCI World Tour i oczywiście pozostanie wyścigiem siedmioetapowym. - Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia systematycznego rozwoju naszej imprezy, a także sponsorów, partnerów i miast, z którymi współpracujemy przy organizacji wyścigu – mówi dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang.

Czesław Lang o reformie UCI (mp3)

Reforma umożliwia nowym wyścigom aplikowanie o miejsce w kalendarzu UCI World Tour. Mogą one się w nim znaleźć, ale na nieco innych zasadach – będą miały obowiązek zaproszenia do udziału wszystkie drużyny World Teams, ale te nie będą musiały w tych wyścigach startować. Dodatkowo utrzymana została liczba zawodników w drużynach UCI World Teams, które mogą liczyć od 23 do 30 kolarzy.

- Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do wszystkich założeń. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż aby móc rywalizować na rynku, musimy rozwijać i globalizować kolarstwo. Reformy UCI idą w tym kierunku i jestem pewien, że w dłuższej perspektywie przyniosą pożądany efekt – dodaje Czesław Lang. Przez najbliższe trzy lata będą trwały prace nad rozwijaniem i udoskonalaniem reformy tak, aby uzyskała ona ostateczny kształt w 2019 roku.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2015-12-11 12:28:03
Dodał: '~lio'

Re: Tour de Pologne popiera reformę UCI

zdjęcie jest *****...e mina zadowolonego rozpierdalacza POLSKIEGO peletonu

Ocena: 0

Dodano: 2015-12-11 14:48:49
Dodał: '~Anonim'

Re: Re: Tour de Pologne popiera reformę UCI

szydercze,pana działacza pan Lang zyje komuno!!!

Ocena: 0

Dodano: 2015-12-11 15:06:32
Dodał: '~edi'

Re: Tour de Pologne popiera reformę UCI

Popieram :) droga redakcjo zmień foto organizatora "Kolarskiej Ligi Mistrzów" :)bo jedynie w polskim peletonie on i Pan Prezes PZKol mogą tak uśmiechać się reszta walczy o byt...

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda