Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 11 lipca 2016

LangTeam/Szymon Gruchalski Tour de Pologne 2016 startuje 12 lipca!

(Fot. LangTeam/Szymon Gruchalski)
Tylko godziny pozostały do startu Tour de Pologne 2016. Przed nami siedem dni wspaniałych sportowych emocji. Tradycyjnie już dzień przed wyścigiem odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to największe sportowe wydarzenie w naszym kraju.

Wszystkich zgromadzonych gości przywitał dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang, który nie ukrywał swojej radości związanej z tak mocną obsadą wyścigu i jak, co roku liczy na dobry występ biało-czerwonych. - Każdy wyścig w światowym kalendarzu ma swój unikalny charakter. Tour de Pologne to impreza licząca siedem dni, podczas których nie brakuje emocji. Bardzo się cieszę, że jak co roku do Polski przyjechały największe gwiazdy światowego peletonu. Warto jednak pamiętać, że w ubiegłych latach to właśnie u nas rodziły się nowe gwiazdy. Pierwsze sukcesu odnosili tutaj m.in. Marcel Kittel, Peter Sagan, czy Alberto Contador, dlatego po cichu liczę, iż podobnie będzie w tym roku. Szczególne nadzieje wiążę tutaj z Michałem Kwiatkowski, dla którego może być to przełomowy moment w sezonie.


- Bardzo dziękuję Panu Czesławowi za tak piękne słowa i zaproszenie do startu - rozpoczął wywołany do tablicy Michał Kwiatkowski. - Istotnie ten rok nie do końca układa się po mojej myśli i mam jeszcze sporo rzeczy do poprawienia. Bardzo chciałbym pokazać się w Polsce z jak najlepszej strony, ponieważ wiem, iż kibice liczą na mnie. Ostatnie kilka dni spędziłem w Szklarskiej Porębie na treningach, moja forma jest wielką niewiadomą. Czuję się dobrze i będę walczył. Team Sky wysyła do Polski silny skład i naszym celem jest końcowe zwycięstwo, a stać na nie zarówno mnie, jak i Nicolasa Roche'a, oraz Leopolda Koniga - dodał.

Tour de Pologne 2016 wystartuje 12 lipca w Radzyminie, skąd kolarze ruszą do Warszawy, by tam walczyć na ośmiu rundach - 13.8 km każda. Peleton przejedzie reprezentacyjnymi ulicami stolicy m.in. Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, w Alejami Ujazdowskimi, by finiszować na Placu Teatralnym. Zawodnicy będą walczyć również na dwóch górskich premiach Tauron - przy ulicy Karowej i na Agrykoli, a także lotnej premii Lotto na Placu Trzech Krzyży.

LISTA STARTOWA 73. TdP

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: -2 Głosów: 2

Dodano: 2016-07-11 20:44:39
Dodał: '~wacek'

Re: Tour de Pologne 2016 startuje 12 lipca!

Taki biznes pana Czesława... ale co by nie robił to i tak 2 liga

Ocena: -3 Głosów: 3

Dodano: 2016-07-12 07:41:16
Dodał: '~Dariusz'

Tour de Pologne 2016 startuje 12 lipca!

Tour de Pologne to wspaniała impreza. Gratuluję organizacji.
------------
I słówko do małego wacka - najpierw coś zrób a później pisz.

Ocena: 0

Dodano: 2016-07-12 09:23:12
Dodał: '~Anonim'

Re: Tour de Pologne 2016 startuje 12 lipca!

ile razy startowal amstrong,ullrich?

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda