Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Tour de France | TdF

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Tour de France

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 10 lipca 2015

Etixx-Quick Step/Tim de Waele Tony Martin opuścił TdF

(Fot. Etixx-Quick Step/Tim de Waele)
W wyniku kraksy w końcówce 6. etapu Tour de France do Le Havre, lider wyścigu Tony Martin zmuszony był wycofać się z dalszego udziału w imprezie. Badania lekarskie przeprowadzone po zakończeniu rywalizacji potwierdził złamanie obojczyka, a Niemiec miał być szybko przetransportowany do szpitala w Hamburgu celem przeprowadzenia operacji.

- Niestety, w przypadku obojczyka doszło do złamania poprzecznego - potwierdził lekarz opiekujący się kolarzami Etixx-Quick Step, Helge Riepenhof. - Obojczyk jest złamany w wielu miejscach, ponieważ przyjął cały ciężar upadku. Jeden z odłamków kości przebił skórę, co oznacza, że jest to jednocześnie otwarte złamanie. W takiej sytuacji nawet gdyby Tony chciał kontynuować jutro rywalizację, nie mogę wyrazić na to zgody.


- Nie jestem w stanie sobie dokładnie przypomnieć, co się wydarzyło - wyznał Martin, odpowiedzialny za czwartkową kraksę. - Drużyna dokonała wszelkich starań, abym znalazł się w końcówce na wysokiej pozycji. Na ostatnim kilometrze nikt nie miał dość sił, by kontynuować jazdę w wysokim tempie, wszyscy zwolnili i czekali na rozwój wydarzeń. Wtedy, nagle, uderzyłem koło kolarza jadącego przede mną. Wydawało mi się przez chwilę, że będę w stanie uniknąć upadku, wtedy jednak wjechałem na zawodnika Giant-Alpecin i straciłem równowagę.

- Kraksa nastąpiła, kiedy jechałem z relatywnie niską prędkością, jednak obojczyk przyjął cały ciężar upadku. Od razu czułem, że coś zostało złamane. Udałem się na prześwietlenie momentalnie po ukończeniu etapu mając nadzieję, że nie miałem racji. Że będę mógł wystartować kolejnego dnia. Otrzymałem jednak potwierdzenie, że obojczyk jest złamany.

- To było jak film, to Tour de France był dla mnie emocjonalną karuzelą. Teraz jest mi naprawdę przykro. Drużyna dała z siebie wszystko, aby obronić żółtą koszulkę. Miałem realną szansę tego dokonać i utrzymać prowadzenie przez kilka kolejnych dni.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2015-07-10 15:47:51
Dodał: '~Anonim'

Re: Tony Martin opuścił TdF

Kolarze to twardziele, chłopak dojechał do maty, piłkarza musieli by nosić

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda