Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Tour de France | TdF

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Tour de France

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 9 lipca 2016

Tinkoff Saxo TdF: Rafał Majka w koszulce najlepszego górala!

(Fot. Tinkoff Saxo)
Rafał Majka (Tinkoff) po 8. etapie Tour de France 2016 założył białą koszulkę w czerwone grochy dla najlepszego górala tej imprezy. Po zwycięstwo etapowe i żółty trykot na etapie prowadzącym do Bagneres-de-Luchon sięgnął Christopher Froome (Team Sky).

Polak na atak zdecydował się na podjeździe pod legendarny Col du Tourmalet, gdzie oderwał się od grupy faworytów. Wraz z naszym kolarzem swoich sił spróbowali Tony Martin (Etixx-Quick Step) i Thibaut Pinot (FDJ). To właśnie Francuz początkowo zbierał najwyższe punkty na lotnych finiszach, ale sił starczyło tylko na dwie wspinaczki. Akcja trójki zakończyła się pod Col de Val Louron-Azet. W peletonie przechował się Majka, który na szczycie resztkami sił, tocząc heroiczny bój z kolarzami Sky, wywalczył 3. miejsce, co dało mu upragniony tytuł najlepszego górala Tour de France, którego zapewne będzie bronił na następnych etapach.


Kolarze Sky byli istotnie bardzo aktywni przez cały dzień, a najwięcej chęci do jazdy wykazywał Christopher Froome (Team Sky), który zaatakował na zjazdach z ostatniej góry Col de Peyresourde, 15 kilometrów przed metą. Brytyjczyk nie bał się ryzyka, przyjął aerodynamiczną sylwetkę i to właśnie on wjechał jako pierwszy na linię mety w Bagneres-de-Luchon. 13 sekund do dwukrotnego zwycięzcy Wielkiej Pętli stracił druga grupa, na której czele przyjechał Daniel Martin (Etixx - Quick-Step).

 Mini sondaż

Czy Rafał Majka wygra etap podczas Tour de France 2016?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda