Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 24 lipca 2014

Tinkoff Saxo TdF: Drobna kara dla Rafała Majki

(Fot. Tinkoff Saxo)
Zwycięzca 17. etapu Tour de France, Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), został ukarany przez organizatorów wyścigu za odepchnięcie się od motocykla. Działo się to w chwili, gdy polski zawodnik zostawiał z tyłu swojego rywala w walce o koszulkę w czerwone grochy, Joaquima Rodrigueza.

Wczorajszy incydent został skrupulatnie odnotowany przez gremium zajmujące się podobnymi sprawami i Majce doliczono 10 sekund do klasyfikacji generalnej, odebrano 5 punktów z klasyfikacji punktowej oraz wymierzono karę pieniężną w wysokości 50 franków szwajcarskich.

Rafał Majka wygrał 17. etap Tour de France i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji górskiej.

Śmiech na sali...

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda