Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Tour de France | TdF

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Tour de France

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 16 września 2015

Tinkoff Saxo Skromny plan Tinkoff-Saxo

(Fot. Tinkoff Saxo)
Po tym, jak rywalizacja o zwycięstwo w Giro d'Italia i Tour de France okazała się zbyt trudnym zadaniem nawet dla mistrza pokroju Alberto Contadora, Hiszpan powróci do mniej karkołomnego programu w przyszłym sezonie.

Poprzez swoje konto na Twitterze Oleg Tinkof potwierdził, że 32-latek wystartuje w Tour de France i Vuelcie, podczas gdy Rafał Majka dostanie kolejną szansę na przewodzenie rosyjskiej ekipie w Italii.


- OK, taki oto jest skromny plan ekipy Tinkoff-Saxo na sezon 2016. Wygrać Giro z Rafałem Majką, a Tour i Vueltę z Alberto Contadorem - napisał na Twitterze właściciel drużyny.

Contador jest jednym z najbardziej doświadczonych kolarz specjalizujących się w wyścigach trzytygodniowych, mając na swoim koncie trzy zwycięstwa we Vuelcie i dwa tytuły triumfatora Tour de France. Nie pomogło to jednak w walce z najsilniejszymi góralami podczas tegorocznej edycji francuskiego wielkiego touru, do której Hiszpan przystąpił ewidentnie zmęczony rywalizacją w Giro d'Italia.

W takich okolicznościach lider Tinkoff-Saxo mądrze postanowił porzucić dalsze eksperymenty z programem startów, dając sobie szansę na zdobycie co najmniej jeszcze jednego tytułu zwycięzcy wielkiego touru w swoim ostatnim sezonie w gronie profesjonalistów.

- Tour de France jest głównym celem. Jako kolarz chcę liczyć się w rywalizacji w każdym wyścigu, do którego przystępuję - chcę uzyskiwać dobre rezultaty w imprezach otwierających sezon - jednak skoncentruję się wyłącznie na Tour de France. Mogę jedynie zagwarantować, że poświęcę się w 100 procentach przygotowaniom do tego wyścigu - powiedział w rozmowie z Cyclingnews Contador jednocześnie potwierdzając, że kolejny sezon będzie jego ostatnim.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: -1 Głosów: 1

Dodano: 2015-09-16 19:47:23
Dodał: '~lio'

Re: Skromny plan Tinkoff-Saxo

a dopiero kacap chciał zeby wszyscy jechali 3 toury
ruski blond pajac

Ocena: -1 Głosów: 1

Dodano: 2015-09-16 21:09:49
Dodał: '~yorg'

Wystarczy podium

Napiszę tak,myślę że Majka może wygrać wielki tour,ale nie Giro,bo ten tour w przyszłym roku wygra Aru.Co do Contadora,to nie wygra on TdF,bo ten zarezerwowany jest dla Quintany,ale może wygrać Vueltę którą zakończy swoją karierę.Majka może spokojnie poczekać jeden sezon lub dwa,

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda