Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 28 kwietnia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański TdY: Polacy w składzie One Pro Cycling

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Polski duet ścigający się na co dzień w zespole One Pro Cycling znalazł się w ósemce delegowanej do startu w 2. edycji Tour de Yorkshire.

Marcin Białobłocki i Karol Domagalski - to dwójka naszych zawodników, która na co dzień ściga się w brytyjskim teamie One Pro Cycling. Obydwaj w 2016 roku mają już na koncie kilka dobrych występów, w tym także odjazdów, które na Wyspach mogą okazać się na wagę sukcesu. Sprzyjał im będzie pagórkowaty teren. Kolarze przez trzy dni pokonają w sumie 516,5 kilometra. Pierwszy etap prowadził będzie w okolicach Yorku. Drugi dzień zmagań przyniesie najłatwiejszy i najkrótszy odcinek z Otley do Doncaster, gdzie może powiać. Finał zmagań 2. edycji to wybrzeże Morza Północnego – z Middlesbrough zawodnicy pojadą do nadmorskiego Scarborough, na 196 kilometrach pokonując sześć górskich premii.


Oprócz Polaków w składzie brytyjskiego zespołu znaleźli się: Martin Mortensen, Richard Handley, Christopher Opie, James Oram, Dion Smith, Peter Williams. Wyścig potrwa od 29 kwietnia do 1 maja. Ubiegłoroczną edycję podbił Norweg Lars Petter Nordhaug, który w klasyfikacji generalnej wyprzedził Hiszpana Luisa Leona Sancheza i Francuza Thomasa Voecklera. Domagalski zajął wówczas 26., a Białobłocki 28. miejsce.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda