Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 10 lipca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański TdP: Wiśniowski i Jungels na czele Etixx

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Łukasz Wiśniowski i Bob Jungels będą liderami zespołu Etixx-QuickStep podczas rozpoczynającego się już 12 lipca Tour de Pologne 2016.

Belgijski zespół jest kolejnym, który do Polski przywozi zespół kompletny z kolarzami zdolnymi do walki w każdym terenie. Największą gwiazdą będzie rewelacja tegorocznego Giro d'Italia Bob Jungels. Luksemburczyk z Włoch wyjechał z tytułem najlepszego młodzieżowca, a także 6. miejscem w klasyfikacji generalnej, co uznano za miłą niespodziankę i każe sytuować Jungelsa w gronie potencjalnych kandydatów do podium 73. edycji Tour de Pologne.


Udaną wiosnę na sobą ma Łukasz Wiśniowski. Polak po pierwszym roku aklimatyzacyjnym w zespole Etixx nareszcie zaczął pokazywać wielki talent. Wypada wierzyć, że swój kunszt "Wiśnia" zademonstruje też w swojej ojczyźnie. Na płaskich etapach Patrick Lefevere do boju pośle piekielnie szybkiego Kolumbijczyka Fernando Gavirię. Kolarzem wielkiego kalibru w barwach Etixxu jest również Zdenek Stybar, którego również stać na to, aby powalczyć choćby na Ścianie Bukovina. Ósemkę startową uzupełniają: Laurens De Plus, Nikolas Maes, Davide Martinelli i Pieter Serry.

Skład Etixx-QuickStep na 73. Tour de Pologne: Laurens De Plus, Fernando Gaviria, Bob Jungels, Nikolas Maes, Davide Martinelli, Pieter Serry, Zdenek Stybar i Łukasz Wiśniowski.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda