Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 13 lipca 2016

tourdepologne.pl/Szymon Gruchalski TdP: Fernando Gaviria najlepszy w Katowicach

(Fot. tourdepologne.pl/Szymon Gruchalski)
Fernando Gaviria (Etixx – Quick Step) wygrał 2. etap 73. Tour de Pologne. Kolumbijczyk, dzięki bonifikacie, wysunął się na czoło klasyfikacji generalnej Skandia.

Na drugim miejscu w Świątyni Sprintu finiszował Elia Viviani (Team Sky), a trzeci był Caleb Ewan (Orica-BikeExchange).


Krótki 153-kilopmetrowy etap z Tarnowskich Gór do Katowic przygotowali dla kolarzy organizatorzy podczas drugiego dnia zmagań w 73. wyścigu Tour de Pologne. Na trasie peleton przejechał trzy lotne premie Lotto, które były usytuowane w Piekarach Śląskich, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich. Po drodze do stolicy Śląska zawodnicy przejechali też przez Premie Specjalną w Bytomiu, a już na ulicach Katowic rozegrano batalię na dwóch górskich premiach Tauron.

Od samego startu tempo w grupie zasadniczej było bardzo wysokie, ponieważ cała rzesza zawodników chciała się zabrać w odjazd na 2. etapie. Swoich sił w akcjach zaczepnych próbował m.in. Michał Kwiatkowski (Team Sky), ale odjazd dnia uformował się po przejechaniu około 50-kilometrów. Wówczas z przodu kręciła piątka, w której jechali: Bakhtiyar Kozhatayev (Astana), Marcel Aregger (IAM Cycling), Jonas Koch (Verva Activejet), Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) i Artur Detko (Reprezentacja Polski).

Harcownicy z dumą wprowadzili kolumnę 73. Tour de Pologne na ulicę Katowic, ale 15-kilometrów przed metą było już po akcji. Najbardziej zadowolonym z piątki mógł być jednak Koch, który wygrał dwie premie Lotto i dzięki temu mógł zaprezentować się tłumom kibiców, zgromadzonych pod Spodkiem w Świątyni Sprintu. Pozostałe koszulki, które były do wzięcia rozdzielili między siebie Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice) różową Tauronu, a białą Hyundai Gaviria.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda