Źródło:  "PZKol"
Czwartek, 23 lipca 2015

s24.pl/Tomasz Piechal Szymon Sajnok liderem wyścigu "Niemen"

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Vitali Prakapchuk (Brest Obłast) wygrał kryterium uliczne w Białymstoku, będące 1. etapem Wyścigu Juniorów "Niemen". Koszulkę lidera utrzymał zwycięzca prologu, Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy).

Prakapchuk zdobył najwięcej, bo 14 punktów, w kryterium liczącym 30 okrążeń. Drugi z dorobkiem 9 punktów był Dainis Bricic (Minska Obłast), a trzecie miejsce, z 6-punktami, zajął Stanisław Aniołkowski (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki).

Polski zawodnik był również pierwszy na kresce, pokonując lidera Szymona Sajnoka oraz swojego kolegę z ekipy, Alana Banaszka.

Kolarz GKS Cartusia Kartuzy ma po pierwszym dniu zmagań 4 sekundy przewagi w klasyfikacji generalnej nad drugim Aniołkowskim i 15 nad trzecim Damianem Sławek (SMS Świdnica).

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda