Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 8 czerwca 2011

Szwajcarski powrót Cunego


Damiano Cunego z włoskiej ekipy Lampre - ISD powraca na kolarskie trasy. Były triumfator Giro d`Italia, który w tym roku odpuścił start we włoskim tourze, wystąpi w Tour de Suisse.

W pierwszej połowie sezonu Cunego nieco zawiódł swoich pracodawców i kibiców. Co prawda triumfował trzykrotnie - na etapie Giro di Sardegna, w klasyku Giro dell'Appennino iraz na etapie Tour de Romandie, ale słabo spisał się w ardeńskim tryptyku, bowiem jego najlepszym wynikiem była zaledwie 15. lokata w Amstel Gold Race.


Cunego nie startował w wyścigach od ponad miesiąca. Jego ostatnim występem była szesnasta lokata w generalce Tour de Romandie.

- Tour de Suisse jest bardzo ważne dla zespołu. Jest to pierwszy start Damiano Cunego po dłuższym czasie. Cunego trenował przez kilka tygodni, więc nie ukrywam, że liczymy na dobry wynik - powiedział dyrektor sportowy Lampre, Valerio Tebaldi.

W wywalczeniu dobrego wyniku Cunego pomoże siedmiu kolegów: Alfredo Balloni, Matteo Bono, Danilo Hondo, Oleksandr Kwaczuk, David Loosli, Enrico Magazzini i Daniele Righi.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda