Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "PZKol"
Poniedziałek, 19 września 2016

OPQS/Tim de Waele Szosowe ME: Gołaś 14. w elicie

(Fot. OPQS/Tim de Waele)
Michał Gołaś zajął 14. miejsce w mistrzostwach Europy elity w wyścigu ze startu wspólnego. Po raz pierwszy w historii wyłoniono mistrza Starego Kontynentu w tej kategorii.

Kolarze ścigali się na tej samej, ponad 12-kilometrowej rundzie wokół Plumelec, z 2-kilometrowym podjazdem do mety, na której w poprzednich dniach rywalizowali młodsi zawodnicy i zawodniczki oraz elita kobiet. Łącznie do pokonania było aż 19 okrążeń, czyli prawie 233 kilometry.


Na samym początku rywalizacji uformowała się ucieczka w składzie Bert-Jan Lindeman (Holandia), Pirmin Lang (Szwajcaria), Andrii Brataschchuk (Ukraina) i Risto Reid (Estonia). Wypracowali oni 11 minut przewagi, ale było to i tak zdecydowanie za mało by myśleć o sukcesie.

Prowadząca grupka zaczynała się sypać i po kolei kolejni zawodnicy wracali do peletonu. Ostatnim, który został doścignięty był Lindeman (ok. 50 km przed metą).

Jeszcze przed skasowaniem odjazdu kilku kolarzy próbowało odważnych ataków. Wśród nich był m.in. Łukasz Owsian oraz Karol Domagalski. Drugi z nich jechał szczególnie aktywnie na końcowych kilometrach, angażując się w kolejne ucieczki. Żadna z tych prób nie okazała się jednak skuteczna i do podnóża ostatniego wzniesienia dojechała ok. 40-osobowa grupa. W niej był m.in. Domagalski, Owsian, Wiśniowski, a także Michał Gołaś.

Polacy wyszli na prowadzenie zapewniając liderowi, Gołasiowi dobrą pozycję do finiszu. Zanim do niego doszło, trzeba było jeszcze doścignąć kilku samotnie atakujących. Faworyci poradzili sobie z tym zadaniem i rozegrali sprint o złoto.

Polski kolarz Team Sky zajął w nim 14. miejsce, a wygrał mistrz świata, Peter Sagan (Słowacja). Z łatwością ograł on Juliana Alaphilppe (Francja) i Daniela Moreno (Hiszpania).

Wyścig elity zakończył mistrzostwa Europy. Polska wraca z nich ze złotem i srebrem Katarzyny Niewiadomej, która wywalczyła te krążki w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet i U-23.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2016-09-21 21:10:32
Dodał: '~yorg'

I tak, gratuluję

Mógł spokojnie być w 10,ale pojechał tak,jakby mu nie zależało.Może wyszedł z założenia,że być 10 czy 14 to to samo.

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda