Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "PZKol"
Piątek, 16 września 2016

Tour de Pologne/Marcin Białobłocki Szosowe ME: Dwa miejsce w top 10 w czasówkach elity dla Polski

(Fot. Tour de Pologne/Marcin Białobłocki)
Dwa miejsca w pierwszej "10" wywalczyli Polacy w kategorii elita, w jeździe indywidualnej na czas, podczas szosowych mistrzostw Europy we francuskim Plumelec.

W zmaganiach elity kobiet wystartowały trzy biało-czerwone - Alicja Ratajczak, Nikol Płosaj oraz Katarzyna Pawłowska. Pierwsze dwie były dodatkowo klasyfikowane również w kategorii U-23. Zawodniczki rywalizowały na 25,4-kilometrowej trasie, tej samej, na której dzień wcześniej ścigali się juniorzy oraz orlicy.


Najlepiej z polskiego trio spisała się Katarzyna Pawłowska, która uzyskała czas 39'06 i zajęła wysokie, 8. miejsce (2:25 straty do mistrzyni Europy Ellen Van Dijk z Holandii). Alicja Ratajczak była 26. (3:44), a Nikol Płosaj 32. (4:06), plasując się w U23 odpowiednio na 10. i 13. pozycji.

Na 45,5-kilometrową trasę elity mężczyzn wyjechał jeden reprezentant Polski - Marcin Białobłocki. W ostatnich tygodniach prezentował on wysoką dyspozycję, pobijając rekordy Wielkiej Brytanii na dystansie 10 i 25 mil.

Mistrz kraju z 2015 roku pokazał na pierwszym punkcie pomiaru czasu, że ma spory apetyt na medal, gdyż był na nim najszybszy. Niestety później nie był w stanie utrzymać tak wysokiego tempa i zaczął tracić do rywali. Ostatecznie zameldował się na mecie z 9. rezultatem, tracąc do złotego medalisty, Jonathana Castroviejo (Hiszpania) 1:16.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda