s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 12 kwietnia 2008

Smukulis najlepszy w Ronde van Vlaanderen U23

Łotysz Gatis Smukulis wygrał wyścig Dookoła Flandrii dla młodzieżowców, zaliczany do Pucharu Narodów kolarzy do lat 23. Najlepszym Polakiem był Dariusz Batek, który zajął 32. miejsce.

Gatis Smukulis można powiedzieć, że sprawił sobie urodzinowy prezent, gdyż już za trzy dni obchodzi swoje 21 urodziny. Łotysz zaatakował samotnie w końcówce i z przewagą 30 sekund wyprzedził dwójkę Belgów Jerome Baugniesa oraz Jana Ghyselincka. Było to drugie prestiżowe zwycięstwo młodego kolarza, po Les Boucles du Sud Ardeche, który na co dzień reprezentuje barwy francuskiej amatorskiej ekipy VC La Pomme-Marseille

Najlepiej z Polskiej kadry zaprezentował się Dariusz Batek, który reprezentuje barwy Halls MTB Team. Do składu wskoczył również Maciej Paterski, który w ostatnich dniach brylował na trasach Dzierżoniowa i Sobótki, tym razem zajął dalsze 62. miejsce. Oczko niżej rywalizację zakończył obecny mistrz Polski młodzieżowców Piotr Krysman.

Odp: Smukulis najlepszy w Ronde van Vlaanderen U23

oj smukulis juz pojdzie do pro tour w tamtym roku prezentowal sie wysmienicie w tym roku takze jest w doskonalej dyspozycji

Ocena: 0

Dodano: 2008-04-12 19:58:18

a hallsy jedza cukierki hehehe zart

Ocena: 0

Dodano: 2008-04-12 19:58:44

od tych cukierkow tak smigaja :P zart

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda