Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "pzkol.pl"
Niedziela, 3 kwietnia 2016

verva-activejet.com/Szymon Gruchalski ''Ślężański Mnich'' dla Franczaka i Wilkos

(Fot. verva-activejet.com/Szymon Gruchalski)
Paweł Franczak i Katarzyna Wilkos triumfowali w "Ślężańskim Mnichu", oficjalnie otwierającym sezon kolarski w Polsce.

Elita mężczyzn miała do pokonania 7 okrążeń (126km), a na drugim oderwała się groźna trójka – Dariusz Batek (Wibatech Fuji), Łukasz Bodnar (Verva ActiveJet) oraz Michael Kukrle (PSK Whirlpool Author). Wypracowali ponad 3 minuty przewagi. Dwa okrążenia przed końcem na czele pozostał już tylko Batek i wjeżdżając na ostatnie miał 1:12 przewagi.


Na tej rundzie dochodziło do licznych prób ataków i przeskoku do lidera. Ostatecznie wszyscy się zjechali i o zwycięstwie zadecydował sprint z większej grupy. Końcowe metry prowadziły lekko pod górę i w takim terenie najlepiej poradził sobie Paweł Franczak (Verva ActiveJet). Pokonał on Aloisa Kankovsky’ego (PSK Whirlpool Author) oraz Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech Fuji).

Wśród pań najszybsza był Katarzyna Wilkos (MAT Atom Sobótka), która oderwała się na finałowym okrążeniu razem z Alicją Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik). Wcześniej peleton jechał zwarty i żadna z uciekinierek nie wypracowała większej przewagi.

Wilkos zameldowała się na mecie z rękami uniesionymi w geście triumfu, przed Ratajczak, a z grupy najlepiej finiszowała pochodząca z Sobótki, Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka). Pierwszą i drugą juniorką były Litwinki, Olivija Baleišytė i Justina Jovaisyte, a trzecią Kaja Rysz (ZKS Stal Rzeszów).

Juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy startowali jedni po drugich. Ci ostatni mieli do pokonania jedno okrążenie, a ich starsi koledzy odpowiednio cztery i trzy. Wyścig młodzików zakończył się wjazdem na metę mocno poszarpanej grupy. Z niej najszybciej finiszował Kacper Majewski (Kolarski Klub Sportowy Gostyń). Pokonał on Adam Woźniaka (KS Społem Ulisse Central Łódź) i Bartosza Rutkowskiego (KS Społem Ulisse Central Łódź).

W podobny sposób zakończyły się zmagania juniorów młodszych, a najlepszy w sprincie okazał się Stefan Michalicka (Cys Akademia Petra Sagana). Wyprzedził on dwójkę z UKS Copernicus SMS Toruń, Kacpra Wawrzyniaka i Kacpra Walkowiaka.

Wyścig juniorów obfitował w ataki. Jednym z najbardziej aktywnych był Szymon Krawczyk (KTK Kalisz). Wjechał on na metę w 4-osobowej grupce, ale ostatecznie nie zmieścił się na podium. Wygrał Mikołaj Konieczny (Kolarski Klub Sportowy Gostyń). Na finiszowych metrach był szybszy od Bartosza Rudyka (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz) i Juri Hollmanna (LV Brandenburg Cottbus).

Marta Jaskulska potwierdziła, że jest najlepszą polską juniorką młodszą. Po wygranej w przełajowych mistrzostwach Polski oraz triumfie w Dzierżoniowie, jako pierwsza przekroczyła metę również w Sobótce. Za sobą zostawiła Litwinkę, Agvile Giedraityte (PKKSC DSK Fortuna), która przyjechała kilka sekund za nią. Trzecia, z ok. 40 sekundami straty, była kolejna z reprezentantek Litwy, Juste Juskieviciute (Silales SM).

W młodziczkach podium zdominowały Czeszki – wygrała Dagmara Hejhalova (Dukla Praha), a trzecia była Gabriela Bartowa (Skc Tufo Prostějov). Przedzieliła ich Polka, Olga Wankiewicz (Copernicus Toruń).

Podczas zmagań w Sobótce odsłonięto kolejne tablice w Alei Sław Kolarstwa. Tym razem uhonorowano ekipę szosowo-przełajową: Tadeusza Mytnika, Krzysztofa Sujkę, Wojciecha Matusiaka i duet eksportowych przełajowców Grzegorza Jaroszewskiego i Andrzeja Mąkowskiego.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +6 Głosów: 6

Dodano: 2016-04-04 22:20:26
Dodał: '~:)'

:)

wilki bedzie kiedyś mistrzem świata a jak nie to miss kolarek :)

Ocena: +1 Głosów: 1

Dodano: 2016-04-07 06:39:08
Dodał: '~yorg'

sympatia

widać wyrażnie,że bardzo ci się podoba,brawo ty.

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda