Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "PZKol"
Poniedziałek, 27 lipca 2015

s24.pl/Tomasz Piechal Sajnok wygrał wyścig juniorów "Niemen"

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy) został zwycięzcą XXVIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Niemen" w kategorii junior.

Stanisław Aniołkowski (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) powtórzył swój wyczyn z drugiego etapu i triumfował również na etapie 3. Wygrał w nim masowy sprint, pokonując Sergei'a Shevchenko (MGCOR MIŃSK) i Szymona Sajnoka. Aniołkowski umocnił się na prowadzeniu w generalce, ale stracił je jeszcze tego samego dnia, po jeździe indywidualnej.


Najszybszy w walce z czasem okazał się być Sajnok i powrócił na pozycję lidera, którą objął po prologu. W 14-kilometrowej próbie, na trasie Podłabienie - Kohichi, zawodnik kartuskiej ekipy był o 4 sekundy szybszy od Damiana Sławek (SMS Świdnica) i o 29 sekund od Rojus Adomatisa (Litwa).

Ostatni etap zakończył się sprintem z trzyosobowej grupki. Zwyciężył w nim Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), a za nim na metę wpadła dwójka Białorusinów z grupy RCOP-RGUOR - Dzmitry Nazaranka i Ilya Volkau. Duża grupa, przyjechała 12 sekund po nich i był w niej zwycięzca wyścigu Szymon Sajnok. W klasyfikacji końcowej wyprzedził on Adomatisa oraz Alana Banaszka.

Mistrz Polski juniorów w jeździe na czas, był najlepszy w tej imprezie również przed rokiem.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda