Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 28 lutego 2016

Tinkoff Saxo/BettiniPhoto Sagan: "Cele są jeszcze bardzo odległe"

(Fot. Tinkoff Saxo/BettiniPhoto)
Kolarzowi jeżdżącemu w tęczowej koszulce jeszcze nigdy nie udało się zwyciężyć w Omloop Het Nieuwsblad. Chociaż Peter Sagan był bardzo bliski zmiany tego stanu rzeczy, ostatecznie musiał zadowolić się zazwyczaj zajmowanym przez siebie drugim miejscem.

Zwycięzcą otwierającego sezon północnych klasyków wyścigu został Greg Van Avermaet, a podium uzupełnił 21-letni Tiesj Benoot.


Po rozpoczęciu sezonu w Argentynie Sagan przez ponad miesiąc nie rywalizował na szosie, jednak Słowakowi zdecydowanie nie można zarzucić braku formy. Lider ekipy Tinkoff z łatwością doskoczył do atakujących na Taaienbergu Van Avermaeta i Benoota, nie okazując oznak słabości aż do ostatnich 500 metrów rywalizacji. Dopiero wtedy stało się jasne, że Słowakowi brakowało szybkości, by skutecznie walczyć ze starszym z Belgów.

- Czuję się dobrze. Nie było źle. Znowu ukończyłem na drugim miejscu, jednak przyjechałem teraz do Belgii właśnie po to, by porównać moją dyspozycję z innymi zawodnikami. To był dobry wyścig i przejechałem go na czele. Na końcu Van Avermaet znalazł się przede mną - powiedział w rozmowie ze Sporza Sagan.

- Najważniejsze cele są jeszcze bardzo odległe. Bardzo ciężko w ostatnim czasie pracowałem. Na końcu zabrakło mi energii, jednak to był mój pierwszy wyścig od miesiąca. Było bardzo dobrze.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda