Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 19 grudnia 2013

Team Saxo-Tinkoff/tdwsport.com Rogers wskazuje na mięso...

(Fot. Team Saxo-Tinkoff/tdwsport.com)
Przyłapany w trakcie Japan Cup na środku clenbuterol Michael Rogers tłumaczy, że zakazany specyfik musiał trafić do jego organizmu przez zanieczyszczone jedzenie. Przed japońską jednodniówką trzykrotny mistrz świata na czas wziął udział w Tour of Beijing.

W Chinach stosowanie clenbuterol w hodowli zwierząt przeznaczonych na ubój jest co prawda od 2011 roku zakazane, ale nikt tym zakazem się specjalnie nie przejmuje. W tym samym roku Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) przestrzegła wszystkich sportowców przed chińskim i meksykańskim mięsem.


Australijski związek kolarski poinformował, że będzie się domagał maksymalnej kary dla kolarza Saxo Banku. Sęk w tym, że Rogers jeździ z licencją szwajcarską, więc teoretycznie za niego odpowiedzialni są właśnie Helweci.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda