Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 10 sierpnia 2014

nftopro.com RideLondon Classic: Zwycięstwo Blythe

(Fot. nftopro.com)
Brytyjczyk Adam Blythe (NFTO) po finiszu z pięcioosobowej grupki został zwycięzcą wyścigu Prudential RideLondon Classic. Drugie miejsce na finiszu zajął Ben Swift (Team Sky), a trzeci był Julian Alaphilippe (OPQS).

Przez długi czas na prowadzeniu utrzymywała się piątka zawodników: Jonathan Hivert (Belkin), Steven Lampier (Velosure-Giordana Racing Team), Steven Lammertink (Giant-Shimano), Markus Eibegger (Synergy Baku Cycling Project) i Thomas Vaubourzeix (Team La Pomme Marseille).


80 kilometrów przed metą ich przewaga nad peletonem wynosiła 30 sekund. Pięć kilometrów później prowadząca piątka została doścignięta przez główną grupę. Tempo nadawał w niej zespół Omega Pharma-Quick Step. Do przodu ruszyło dwunastu zawodników, a w tej grupce znajdowali się: Gert Steegmans (OPQS), Philippe Gilbert (BMC Racing Team), Sam Bennett (NetApp-Endura), Caleb Ewan (Orica-GreenEDGE), Julian Alaphilippe (OPQS), Kristijan Koren (Cannondale), Stef Clement (Belkin), Scott Thwaites (NetApp-Endura), Lod'c Vliegen (BMC Racing Team), Ben Swift (Team Sky) i Adam Blythe (NFTO).

Przewaga uciekinierów rosła, na 50 kilometrów przed kreską wynosiła ona minutę. Tempo w peletonie nadawały drużyny Cannondale oraz Topsport Vlaanderen. Różnica czasu była stabilna, a do mety było coraz bliżej. Uciekającym zawodnikom do upragnionego celu pozostały zaledwie 23 kilometry, a wciąż jechali z ponad minutową przewagą nad peletonem.

W czołówce nastąpiły ataki, z przodu z niewielką przewagą znaleźli się Swift, Gilbert, Blythe, Koren oraz Alaphilippe. Na samotny atak zdecydował się Gilbert, do którego dołączył Alaphilippe, ale towarzysze ucieczki nie pozwolili im na zbyt wiele. 5 kilometrów przed finiszem prowadząca piątka miała 50 sekund przewagi nad goniącą ich grupą. Rozpoczęły się przygotowania do finałowego sprintu, dobrą pozycję mieli Gilbert oraz Alaphilippe, ale na końcowych metrach ograł ich Adam Blythe. Drugi finiszował Ben Swift, a trzeci był Julian Alaphilippe.

Wyniki Prudential RideLondon Classic:

1. Adam Blythe (NFTO) 4:39:53
2. Ben Swift (Team Sky)
3. Julian Alaphilippe (OPQS)
4. Philippe Gilbert (BMC Racing Team)
5. Kristijan Koren (Cannondale) 00:03
6. Sam Bennett (NetApp-Endura) 00:12
7. Lod'c Vliegen (BMC Racing Team) 00:13
8. Stef Clement (Belkin)
9. Elia Viviani (Cannondale) 00:31
10. Russell Downing (NFTO)

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda