Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "Informacja prasowa"
Poniedziałek, 9 maja 2016

BikeLife.pl Rekordowa frekwencja VeloToruń 2016

(Fot. BikeLife.pl)
"Kwiato" i Przyjaciele opanowali rowerowo Toruń, 2000 osób na starcie VeloToruń! Rowerowa, toruńska majówka, na którą zaprasza Michał Kwiatkowski, to już stały punkt kalendarza fanów kolarstwa w Polsce.

Maj to tradycyjnie miesiąc, kiedy kończy się pierwsza część sezonu w Europie. Po klasykach w Belgii, Francji i we Włoszech, dla zawodników takich jak Rafał Majka, Paweł Poljański czy Łukasz Wiśniowski to moment, kiedy startuje Giro di Italia, czyli pierwszy w sezonie wielki tour.


Dla Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia to chwila wytchnienia i rozpoczęcia przygotowań do Tour De France oraz Igrzysk Olimpijskich. Dzięki temu do kalendarza może wpisać się na stałe impreza w Grodzie Kopernika - VeloToruń - święto kolarstwa, które łączy zawodowców i amatorów w jednej idei "be a pro for a day", czyli wspólnego startu w wyścigu i spotkania fanów z całej Polski.

Przy słonecznej, włoskiej (Giro!) wręcz pogodzie na starcie drugiej edycji Velo Toruń, u boku Michała Kwiatkowskiego (Team Sky), stanęło prawie 2000 amatorów kolarstwa. Tym samym pobity został rekord frekwencji z zeszłorocznej, pierwszej edycji. Miasto Toruń, które wspiera kolarstwo od wielu lat, dzięki takim wychowankom jak "Kwiato", "Goły" czy "Wiśnia" oraz obecnym inicjatywom Copernicus i VeloToruń może śmiało tytułować się stolicą kolarstwa w Polsce.

Oprócz śmiałków mierzących się z wyzwaniem pokonania trzech dystansów, przy okazji Velo Toruń (35, 65, 105 km), świetnie bawiły się też setki najmłodszych adeptów dwóch kółek, którzy brali udział w wyścigu CUK Kids Race, organizowanym przez trenerów Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus. Zwycięzców wyłoniono wśród ośmiu kategorii wiekowych, od przedszkolaków do 6 klasy szkoły podstawowej.

W rywalizacji ŠKODA Family Challenge wzięło udział ponad 300 uczestników. Był to wyścig w formie gry miejskiej, której uczestnicy, poruszający się po drogach rowerowych, musieli przejechać kilkanaście kilometrów i dotrzeć do mety, rozwiązując po drodze przygotowane dla nich zadania usytuowane m.in. w sławnej, toruńskiej kawiarni Lenkiewicz oraz Akademii Copernicus. Na miejscu każdego z zadań i na mecie w salonie ŠKODA, czekały na nich nagrody!

Serdecznie gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników! Dopisała pogoda, frekwencja, trasa i emocje związane ze sportową rywalizacją. Tysiące uśmiechniętych twarzy, które można było zobaczyć na mecie wyścigu potwierdzają, że po raz kolejny Toruń stał się areną prawdziwego kolarskiego święta. Organizatorzy oraz gospodarz Michał Kwiatkowski zapraszają już za rok! Z pewnością przygotują dla Was jeszcze większą dawkę rowerowych atrakcji.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda