Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 4 lutego 2016

IMG Studio/Szymon Gruchalski Przemyślenia Sir Bradleya

(Fot. IMG Studio/Szymon Gruchalski)
Bezstresowe pedałowanie na szarym końcu peletonu w ramach przygotowań do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio daje Bradleyowi Wigginsowi sporo czasu na różnego rodzaju przemyślenia.

Prowadząc rozważania na temat przyszłości kolarstwa szosowego, jeden z najbardziej wszechstronnych zawodników ostatnich dziesięcioleci doszedł do wniosku, że dyscyplina ta potrzebuje więcej osobowości pokroju Petera Sagana.


Wiggins jest zdeterminowany, by cieszyć się swoim ostatnim sezonem w roli zawodowego kolarza zarówno na torze, jak i na szosie. Dlatego też dołożył wszelkich starań, by jego drużyna WIGGINS Team otrzymała zaproszenie na takie imprezy jak obecnie rozgrywany Dubai Tour, czy też majowy Tour of California. Blok wyścigów rozgrywanych na Półwyspie Arabskim ma posłużyć Brytyjczykowi jako finalny etap przygotowań przed zaplanowanymi na początek marca Mistrzostwami Świata w Kolarstwie Torowym w Londynie.

Niełatwy w kontaktach z mediami, Wiggins był i ciągle jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci współczesnego kolarstwa. To również on przyczynił się do odrodzenia i ponownej popularyzacji kolarstwa szosowego w Wielkiej Brytanii, co jest obecnie kontynuowane przez posiadającego nieco mniej ekscytującą osobowość Christophera Froome'a.

To właśnie brak postaci jego pokroju w kolejnych pokoleniach kolarzy sprawił, że Wiggins zwrócił uwagę na balansującego w przeszłości na granicy dopuszczalnych norm Sagana.

- Podoba mi się fakt, że on jest nieco inny i dzięki temu wnosi do tego sportu powiew świeżości, czego nie można powiedzieć o innych rywalizujących współcześnie zawodnikach - wyjaśnił Brytyjczyk.

- Chodzi o jego postawę, sposób, w jaki ma zwyczaj się zachowywać. Myślę, że ten sport tego właśnie potrzebuje. Potrzebujemy osobowości takich jak Sagan, a niewiele już takich [kolarzy] pozostało. Każdy wydaje się obecnie tak zdyscyplinowany i skoncentrowany na wykonywaniu swojej pracy, panuje obawa przed byciem innym. Sposób w jaki Sagan rzucił swoim rowerem po wygraniu Mistrzostw Świata to coś, co sam mógłbym zrobić...

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda